سخنگوی تسهیلات کرونا در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

چرا مرحله دوم وام کرونا به زنان سرپرست خانوار نرسید؟

چرا مرحله دوم وام کرونا به زنان سرپرست خانوار نرسید؟

سخنگوی تسهیلات کرونا درباره علت واریز نشدن مرحله دوم وام کرونا برای زنان سرپرست خانوار گفت: چون زنان سرپرست خانوار حمایت‌های مختلفی دریافت می‌کنند و برخی از این سرپرستان وضعیت مالی مناسبی دارند، موضوع شناسایی مطرح می‌شد و شرایط را دشوار می‌کرد.

به گزارش تجارت‌‌نیوز، دولت در دوره شیوع کرونا که بسیاری از مشاغل آسیب دیده‌اند سعی کرده تا با اعمال سیاست‌های حمایتی فشار معیشتی را از اقشار کم‌درآمد که شاید در دوره تعطیلی مشاغل به علت کرونا بی‌درآمد شده بودند، کم کند.

یکی از این سیاست‌ها پرداخت وام یک میلیون تومانی به تمام ۲۴ میلیون سرپرست خانوار است که طبق گفته سخنگو تسهیلات کرونا، تا به حال وام خانوار پرداخت شده است و واریزی‌ها فعلا ادامه دارد.

اما پس از اولین واریزی‌ها موضوع دو مرحله‌ای شدن وام کرونا از سوی مسئولان مطرح شد.

در همان ابتدا به صورت قطعی بارها زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از گروه‌هایی که مشمول دریافت وام یک میلیون تومانی اعلام شد.

اما در هفته گذشته وقتی حسین میرزایی گروه‌های دریافت‌کننده مرحله دوم وام کرونا را عنوان کرد، نامی از زنان سرپرستان خانوار برده نشد.

میرزایی، سخنگو تسهیلات کرونا در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: تصمیم بر این شده است که چهار میلیون خانوار مشمول مرحله دوم وام کرونا شوند که اولویت به سه گروه کارگری داده شود.

به گفته وی، قرار است سه گروه رانندگان و دستفروشان را وزارت کشور، کارگران ساختمانی را سازمان تامین اجتماعی و کارگران اصناف که فاقد بیمه هستند را اتاق اصناف ایران به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی کنند تا مرحله دوم وام برای آنها واریز شود.

وی در خصوص زنان سرپرست خانوار گفت: چون زنان سرپرست خانوار حمایت‌های مختلفی دریافت می‌کنند و برخی از این سرپرستان وضعیت مالی مناسبی دارند موضوع شناسایی مطرح می‌شد که شرایط را دشوار می‌کرد. بنابراین تصمیم گرفته شد که زنان سرپرست خانوار در این لیست نباشند.

میرزایی افزود: در روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کردیم که مرحله دوم وام کرونا ظرف مدت ۱۰ روز واریز می‌شود که خانوارهای دو و سه نفره ۵۰۰ هزار تومان و خانوارهای چهار و پنج نفره یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

بنابراین با توجه به این که دو روز از بازه زمانی اعلام شده گذشته است، به نظر می‌رسد مرحله دوم وام حداکثر در روزهای ابتدایی هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند