کد خبر: 173828

مرگ روزانه ۴۷ نفر در تصادفات

پزشکی قانونی اعلام کرد که در هفت‌ماهه امسال ۱۰ هزار و ۱۵۵ نفر در تصادفات رانندگی جان باخته‌اند، به عبارتی روزانه به طور متوسط ۴۷ نفر قربانی تصادفات شده‌اند.

مرگ روزانه 47 نفر در تصادفات
سرویس جامعه -

در هفت‌ماهه امسال ۱۰ هزار و ۱۵۵ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند، آماری که گرچه تعداد آن قابل توجه است اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات حوادث رانندگی ۱۰ هزار و ۲۶۳ نفر بودند، کاهش ۱٫۱ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، از کل تلفات حوادث رانندگی در هفت‌ماهه امسال ۷۹۴۴ نفر را مردان و دو هزار و ۲۱۱ نفر را زنان شامل می‌شوند.

همچنین در این مدت استان‌های فارس با ۹۳۳، تهران با ۷۵۶، خراسان رضوی با ۷۳۲ مورد بیشترین جانباختگان حوادث رانندگی را به خود اختصاص دادند و در انتهای این فهرست نیز استان‌های ایلام با ۷۶، اردبیل با ۱۱۰ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱۳ فوتی کمترین آمار را دارا هستند.

در هفت‌ماهه امسال ۲۱۰ هزار و ۶۵۷ نفر نیز در حوادث رانندگی مصدوم شده‌ و به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند که شمار آنان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی نیم‌درصدی داشته است. همچنین از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۸۵۲ نفر را مردان و ۵۹ هزار و ۸۰۵ نفر را زنان شامل می‌شوند.

مرگ بیش از ۱۴۰۰ نفر در تصادفات مهر ماه

در مهر ماه امسال نیز آمار تلفات حوادث رانندگی با کاهش مواجه بود. این آمار از یک‌هزار و ۴۶۷ فوتی در هفت ماهه سال گذشته به یک‌هزار و ۴۶۴ فوتی در هفت‌ماهه امسال کاهش داشته است، همچنین در این ماه ۳۰ هزار و ۸۶۲ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد هشت هزار و ۵۵۵ نفر زن و ۲۲ هزار و ۳۰۷ نفر مرد بودند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.