موضوعات داغ:

مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد

مشکلی در تامین و توزیع کالا ایام عید وجود ندارد

رئیس اتاق اصناف تاکید کرد: به‌دلیل اینکه در تامین و توزیع کالا برای ایام عید هیچ مشکلی نداریم بالطبع نباید شاهد موضوع کم‌فروشی یا گران‌فروشی در بازار را آن‌چنان شاهد باشیم.

علی فاضلی درباره برنامه اصناف برای نظارت بر بازار شب عید اظهار کرد: برای بازرسی در ایام عید باید تمهیدات و تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفت بخشی از بازرسین اتحادیه‌ها در قالب بازرسان افتخاری در کنار بازرسین اتاق همکاری خواهند کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه: همچنین ساعت کار بازرسین را افزایش خواهیم داد و اگر نیاز بود طرح تشدید بازرسی‌ها هم بیشتر استفاده خواهیم کرد و آنچه در توان است در بحث کنترل بازرسی و نظارت استفاده خواهیم کرد.

رئیس اتاق اصناف جمهوری‌اسلامی ایران با بیان اینکه بازرسی فعلی ساختار بسیار کاملی نیست گفت: بخشی که در حال حاضر عهده دار بازرسی است شامل یک‌هزارو ۴۵۰ نفر می‌باشند که باید این بخش را تقویت کنیم.

فاضلی گفت: البته تقویت نیروی انسانی در این بخش را خیلی مثمر ثمر نمی‌دانم بلکه باید در زمینه بازرسی بیشتر از مردم استفاده کنیم و اگر بتوانیم بحث نظارت کنترل و بازرسی بر بازار را مردم محور کنیم یقیننا کاربردی‌تر خواهد بود.

وی گفت: در روزهای پایان سال باید مردم کمک کنند تا اگر نقصی در مجموعه بازار می‌بینند سریعا به ۱۲۴ اعلام کنند تا بازرسین بر اساس شکایت مردم وارد عمل شوند نه اینکه نیرو به بازار گسیل کنیم تا آن را کنترل کنیم و این درشان بازار نیست.

رئیس اتاق اصناف تاکید کرد: به دلیل اینکه در تامین و توزیع کالا برای ایام عید هیچ مشکلی نداریم بالطبع نباید شاهد موضوع کم فروشی یا گرانفروشی در بازار را آنچنان شاهد باشیم اما وظیفه اتاق اصناف کنترل نظارت و بازار است و حتما وظیفه خود را در چارچوب قانون انجام خواهیم داد.

فاضلی درباره طرح تشدید بازرسی‌ها نیز گفت: در این طرح ۴۰۰ نفر از بازرسین سازمان حمایت در کنار ۱۴۵۰ نفر بازرس اصناف قرار خواهند داشت.

وی درباره بودجه بازرسی اصناف نیز اظهار کرد: بودجه بازرسی اصناف مجددا با وزیر صنعت طرح شد تا با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی صحبت کنند تا بودجه بازرسی آنچه که مدنظر است پرداخت شود.

 

منبع: میزان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند