عضو هیات مدیره انجمن صنایع شوینده در گفتگو با تجارت‌نیوز:

مشکل جدید تولیدکنندگان ژل ضدعفونی‌کننده / قیمت ژل ضدعفونی‌کننده چند است؟

مشکل جدید تولیدکنندگان ژل ضدعفونی‌کننده / قیمت ژل ضدعفونی‌کننده چند است؟

عضو هیات مدیره انجمن صنایع شوینده می‌گوید: فعلا واحدهای صنعتی با کمبود الکل رو به رو هستند، همین موضوع باعث شده تولید ژل ضد عفونی در برخی از واحدهای صنعتی آرایشی متوقف شود؛ چرا که به دلیل نبود الکل تولید ژل‌های ضدعفونی دست، با چالش مواجه شده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنایع شوینده در پاسخ به این پرسش که آیا با شیوع بیماری کرونا میزان تولید ژل‌های ضد عفونی کاهش یافته است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: با شیوع بیماری کرونا الکل به عنوان یک ماده ضدعفونی در سطح بازار کمتر شده است. طبق آخرین مصوبه قیمت الکل صنعتی برای واحدهای تولیدی 15 هزار تومان است و قرار شد الکل به طور روزانه سهمیه‌بندی و در اختیار بنگاه‌های قرار گیرد، این در حالی است که قیمت الکل در بازار متفاوت است. به طوری‌که شنیده می‌شود قیمت الکل (هر بطری یک و نیم لیتری) در بازار بین 100 تا 150 هزار تومان است.

علیرضا کیانی افزود: فعلا واحدهای صنعتی با کمبود الکل رو به رو هستند، همین موضوع باعث شده تولید ژل ضد عفونی‌کننده در برخی از واحدهای صنعتی بهداشتی متوقف شود؛ چرا که به دلیل نبود الکل تولید ژل‌های ضد عفونی‌کننده دست با چالش مواجه شده است.

او با اشاره به قیمت ژل ضدعفونی‌کننده دست گفت: قیمت ژل ضدعفونی‌کننده دست (500 سی سی) حدود 29 هزار تومان است، در حالی‌که این محصول در داروخانه‌ها 120 هزار تومان فروخته می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند