کد خبر: 235987

معامله بلوک آلومینیوم ایران قطعی شد

معامله بلوک ۱۹ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران که در روز ۱۵ اسفندماه سال گذشته در بورس عرضه و به همان قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ ریال فروخته شد، قطعی شد.

سرویس بازار -

تعداد یک میلیارد و ۱۵ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۳۸۷ سهم معادل ۱۹٫۵۳ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران در روز ۱۵ اسفندماه سال گذشته توسط سازمان خصوصی‌سازی در بورس اوراق بهادار عرضه و به قیمت پایه تعیین شده، فروخته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این میزان سهام به قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ ریال به وکالت از سوی موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت یک‌جا و تجمیعی روی میز فروش رفته بود.

همچنین این بلوک ۱۹٫۵۳ درصدی سهام شرکت آلومینیوم ایران به‌صورت ۲۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۴ سال برای این عرضه اطلاع‌رسانی شده بود که خریدار باید در مدت ۹ روز کاری پس از قطعیت معامله، وجه نقد آن را پرداخت و بقیه را طی اقساط شش ماهه به حساب خصوصی‌سازی واریز کند.

بر این اساس معاونت بازار شرکت بورس تهران اعلام کرد معامله بلوک ۱۹ درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران پس از ارائه فرم تسویه خارج از پایاپای دیروز قطعی شد.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.