مهلت نهایی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل

مهلت نهایی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات کرونا به مشاغل

رئیس اتاق اصناف ایران از کندی پرداخت تسهیلات به مشاغل متضرر از کرونا توسط بانک‌ها خبر داد و گفت: ۱۶۶ هزار واحد به بانک معرفی شده‌اند که بانک‌ها تا پایان مردادماه مهلت دارند این تسهیلات را پرداخت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سعید ممبینی در خصوص جلسه ظهر امروز برای تعیین تکلیف تسهیلات دولتی به مشاغل متضرر از کرونا اظهار داشت: مسئله مهمی که در این جلسه مطرح شد، کندی پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها بود که، قرار شد بانک‌ها تمهیداتی را فراهم کنند تا دریافت این وام‌ها سرعت بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۴۷۰۰ کسب‌وکار یا واحد شغلی تسهیلات ۶، ۱۲ و ۱۶ میلیون تومانی دریافت کرده‌اند، گفت: برای مثال راننده‌های آژانس و تاکسی‌های تلفنی ۶ میلیون تومان، مشاغل پر خطر مثل تالارها ۱۶ میلیون تومان و مشاغلی که کم‌خطرتر بوده‌اند نیز مشمول ۱۲ میلیون تومان تسهیلات شده‌اند.

رئیس اناق اصناف ایران خاطرنشان کرد: روند تسهیلات‌دهی در حال انجام است ولی اینکه به کندی صورت می‌گیرد، باید اصلاح شود و دولت نیز تمایل دارد هر چه زودتر این موضوع به نتیجه رسیده و تمام شود.

ممبینی با بیان اینکه ۱۶۶ هزار واحد شغلی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند، تصریح کرد: ثبت‌نام در سامانه کارا وزارت کار تا ۲۵ تیر ماه مهلت داشته ولی بانک‌ها تا پایان مردادماه مهلت دارند که این تسهیلات را پرداخت کنند.

وی در پایان در پاسخ به سوال که چرا هنوز تعداد زیادی از اصناف در این سامانه ثبت‌نام نکرده و آیا ممکن است به دلیل کم بودن رقم وام و عدم تاثیر آن در وضعیت صنوف باشد، گفت: اینکه هنوز بسیاری از صنوف مشمول دریافت تسهیلات ثبت‌نام نکرده‌اند، درست است، زیرا معتقدند این تسهیلات باید با سود ۱۲ درصد برگردانده شود و با توجه به رکودی که در بازار وجود دارد، تمایل آنها برای دریافت این تسهیلات کم است.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند