سلیمانی خبر داد:

مهلت دوماهه بیمه مرکزی به مالکان خودرو

مهلت دوماهه بیمه مرکزی به مالکان خودرو

رئیس کل بیمه مرکزی با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تمهیداتی برای بیمه نامه شخص ثالث صاحبان خودرو‌هایی که بیمه آن‌ها از امروز تا ۱۵ اردیبهشت منقضی می‌شود در نظر گرفته شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: تمهیداتی برای بیمه نامه شخص ثالث صاحبان خودرو‌هایی که بیمه آن‌ها از امروز تا ۱۵ اردیبهشت منقضی می‌شود در نظر گرفته شده است.

سلیمانی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای رعایت بهداشت، صاحبان خودرو‌هایی که بیمه شخص ثالث آن‌ها تمام شده است می‌توانند از طریق نرم افزار‌هایی که شرکت‌های بیمه‌ای در اختیار دارند به صورت برخط بیمه نامه شان صادر شود.

وی گفت: علاقمندان می‌توانند عکس بیمه نامه را از طریق واتساپ و یا از روش‌های دیگر در فضای مجازی دریافت کنند، اما اصل بیمه نامه تا ۱۵ اردیبهشت در شرکت‌های بیمه‌ای باقی می‌ماند.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: کسانی که امکان دریافت بیمه نامه شخص ثالث از طریق برخط را ندارند نیز می‌توانند تا ۱۵ اردیبهشت برای دریافت بیمه نامه خود صبر کنند و بعد از این تاریخ مراجعه و وجه بیمه را پرداخت و اصل بیمه نامه را دریافت کنند.

سلیمانی درباره بیمه بدنه نیز گفت: بیمه بدنه، چون اختیاری است و تعداد بیمه شوندگان آن نیز کم است این افراد می‌توانند بعد از ۱۵ اردیبهشت مراجعه و بیمه بدنه برای آن‌ها صادر می‌شود.

وی همچنین درباره بیمه عمر و زندگی نیز افزود: کسانی که بیمه عمر و زندگی خریده اند در صورتی که به ویروس کرونا دچار شوند تسهیلات خاصی به این افراد داده می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: هزينه درمان بیماران کرونا که در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند را دولت پرداخت می‌کند و آن دسته از افراد که دارای بیمه تکمیلی هستند، اگر هزینه‌های دیگری در رابطه با کرونا داشتند، همه شرکت‌های بیمه‌ای موظف به پرداخت هزینه هایشان هستند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند