موضوعات داغ:

مهلت پرداخت قبض برق تمدید شده است / پیامک هشدار قطعی را جدی نگیرید

مهلت پرداخت قبض برق تمدید شده است / پیامک هشدار قطعی را جدی نگیرید

روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تهران اعلام کرد: مهلت پرداخت قبوض برق تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است و حسب تصمیم اتخاذ شده قطع برق هیچ مشترک بدهکاری در دستور کار نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که وزیر نیرو اعلام کرده است مهلت پرداخت قبوض برق تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شده است برخی مشترکان پیامک‌هایی را مبنی بر ضرورت پرداخت بدهی دریافت کرده اند و مهلت پرداخت نیز روزهای پایانی اسفند اعلام شده است.

بررسی‌ها اما نشان می‌دهد این پیامک‌ها به صورت سیستمی ارسال شده است.

روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص علت ارسال این پیامک‌ها گفت: چند روزی طول می‌کشید تا ارسال پیامک برای مشترکان بدهکار متوقف شود اما با این حال حسب تصمیم اتخاذ شده قطع برق هیچ مشترک بدهکاری در دستور کار نیست.

وزیر نیرو پیش‌تر با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور اعلام کرد: شرایط بیماری کرونا، موجب رکود و کندی در برخی از کسب وکارها می‌شود.

وی افزود: به خصوص در کسب و کارهای پایان سال، ما به سهم خودمان هرچند که هزینه‌های آب و برق در سبد هزینه خانوار درصد قابل ملاحظه‌ای نیست و جز پایین‌ترین‌ها است، اما امروز به همه شرکت‌های آب و فاضلاب در تمام استان‌ها و شرکت‌های توزیع برق ابلاغ شده است که به دلیل شرایط خاص و مواردی که مشترکین برای دریافت انشعاب مراجعه می‌کنند و باید حق انشعاب را طبق قانون پرداخت کنند حداکثر مدارا با مراجعه کنندگان شود و در صورت تخصیص به شکل اقساطی انشعاب پرداخت شود.

اردکانیان ادامه داد: افرادی که در صحبت‌هایم به آن اشاره داشتم، در پرداخت قبوض خودشان چه برق و چه آب مشکلاتی موقت و قطعی داشته باشند مهلت لازم داده شود و فعلاً قرار است تا پایان اردیبهشت ماه زمانی است که مدارای لازم و مورد نیاز با مشترکان برای پرداخت قبوض آن‌ها انجام می‌گیرد.

منبع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند