تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

در هفته آینده منتظر چه اتفاقاتی باشیم؟

در هفته آینده منتظر چه اتفاقاتی باشیم؟

در هفته آینده چند خبر برای ذی‌نفعان در حوزه خودرو، مسکن و حقوق بازنشستگان وجود دارد، اما مهم‌ترین اتفاق هفته پیش‌رو برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری است که روز ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در هفته آینده چند اتفاق در حوزه‌های مختلف وجود دارد. از اعلام نتایج قرعه‌کشی خودرو تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری.

برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری

شاید بتوان گفت مهمترین اتفاق هفته آینده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. طبق زمان‌بندی انتخاباتی هفت کاندیدای ریاست جمهوری تا روز چهارشنبه ۲۶ خرداد فرصت دارند که تبلیغ کنند. روز پنجشنبه ۲۷ خرداد روز ممنوعیت تبلیغات است و انتخابات ریاست جمهوری در روز ۲۸ خرداد انجام می‌شود.

اعلام نتیجه قرعه‌کشی خودرو

در چند روز اخیر دو خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو و سایپا ثبت‌نام فروش فوق‌العاده خودرو را انجام دادند. متقاضیان از روز ۱۸ خرداد تا ساعات پایانی روز ۲۰ خرداد درخواست خرید خود را ثبت کرده‌اند.

براساس اطلاعیه ایران خودرو، فهرست منتخبین قرعه‌کشی، حداکثر سه روز پس از پایان ثبت‌نام از طریق سایت فروش اینترنتی و ارسال پیامک اعلام می‌شود. یعنی این نتایج تا روز یکشنبه مشخص می‎‌شود.

سایپا نیز در سه روز گذشته برای پنج مدل خودرو خود طرح فروش فوق‌العاده برگزار کرده که احتمالا نتایج آن همانند ایران خودرو در روز یکشنبه مشخص شود.

تصمیم درباره سامانه املاک و اسکان

همه مردم چه مستاجر و چه مالک، چه شهرنشین و چه روستانشین باید اطلاعات ملک خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند. این نام‌نویسی از روز ۱۹ فروردین آغاز شده و تا روز ۱۹ خرداد ادامه داشت.

سامانه از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه گذشته بسته شده و هنوز بسیاری از مردم اطلاعات ملک خود را ثبت نکرده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به تجارت‌نیوز گفته که وزارت راه پیشنهاد تمدید مهلت ثبت نام را داده و در روز شنبه هفته آینده یعنی فردا درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود. اگر به مردم مهلت دوباره داده نشود کسانی که ملک کسانی که ثبت نشده به عنوان خانه خالی تلفی و مشمول مالیات می‌شود.

بازارها چه می‌شوند؟

همچنین با توجه به ابهامات انتخابات فعالان بازارهایی مثل طلا، دلار و بورس نیز آینده بازارها را در هفته آینده با قطعیت بالا پیش‌بینی نمی‌کنند.

به طور مثال یک کارشناس بورسی به تجارت‌نیوز گفته که هفته آینده ریسک انتخابات به عنوان مهم‌ترین ریسک سیاسی در بازار است و همین موضوع باعث شده تا فعالان بازار با احتیاط بیشتری حرکت کنند. در مجموع بازار در هفته آینده متعادل و با فاز اصلاحی همراه است.

واریز حقوق بازنشستگان تامین اچتماعی از دیروز ۲۰ خرداد آغاز شده و در هفته آینده ادامه دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند