میزان ارزآوری صادرات لوازم خانگی

دبیرکل انجمن لوازم خانگی ایران گفت: صادرات لوازم خانگی با کیفیت سالانه بیش از 300 میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

میزان ارزآوری صادرات لوازم خانگی

دبیرکل انجمن لوازم خانگی ایران با بیان این‌که محصولات لوازم خانگی هم‌چون کولرآبی، بخاری گازی، آبگرمکن، اجاق گاز، چرخ خیاطی و ماشین لباسشویی به دیگر کشورها صادر می‌شوند گفت: صادرات لوازم خانگی با کیفیت سالانه بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حبیب اله انصاری؛ روز پنج‌شنبه در آیین گشایش هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی کشور در جمع خبرنگاران افزود: گردش مالی تولید لوازم خانگی در کشور هشت میلیارد دلار است و ۷۵ درصد انواع لوازم خانگی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

به گفته انصاری، لوازم خانگی تولیدی کشورمان از نظر کیفیت با کالاهای مشابه کشورهایی نظیر چین، کره‌جنوبی، برزیل، ترکیه و آمریکا قابل رقابت است، ضمن آن‌که به لحاظ قیمتی نیز تا ۵۰ درصد از مشابه خارجی ارزان‌تر می‌باشد.

وی تصریح کرد: ۴۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک در صنعت لوازم خانگی کشور به صورت رسمی فعالیت دارند و ۱۰۰ هزار نفر نیز در این واحدها مشغول کار هستند.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی از امروز دوم تا هفتم آذرماه هر روز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.

در این نمایشگاه، ۲۹۸ شرکت داخلی و ۱۳۷ شرکت خارجی شرکت کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید