برگزاری نخستین جلسه هیات دولت به ریاست رئیسی / در جلسه چه گذشت؟

تجارت نیوز

نخستین جلسه هیات دولت، به ریاست سیدابراهیم رئیسی برگزار شد و وزیران جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی را از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی، دارو و ذخایر کشور ارائه کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اولین جلسه هیات دولت به رئیسی صبح امروز (چهارشنبه، ۱۳ مرداد) برگزار شد.

در جلسه هیات دولت، تأمین کالاهای اساسی و دارو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت گزارشی از آخرین وضعیت تأمین کالاهای اساسی، دارو و ذخایر کشور ارائه کردند.

در ابتدای این جلسه، اسحاق جهانگیری ضمن تبریک مجدد انتخاب رئیسی به عنوان رئیس جمهور گفت: اعضای دولت دوازدهم از هرگونه کمک، مشاوره و انتقال تجربه به دولت جدید دریغ نخواهند کرد.

در این جلسه سایر اعضای دولت نیز انتخاب رئیسی را تبریک گفتند (پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری).

نخستین جلسه رسمی رئیسی پس از تنفیذ

رئیسی، صبح امروز (چهارشنبه، ۱۳ مرداد) درجلسه روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا حضور یافت.

در این جلسه فرمانده قرارگاه عملیاتی و روسای کمیته‌های بهداشت و درمان، تبلیغات و اطلاع‌رسانی و حمل و نقل، گزارش‌های مربوط به اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا را در مقابله و مهار موج پنجم بیماری و همچنین تهیه و تدوین دستورالعمل‌های مرتبط با برگزاری مراسم سوگواری شهادت ابا عبدالله الحسین (ع) در ایام محرم، شرایط بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید و همچنین روند اجرای سند ملی واکسیناسیون، ارائه کردند (پاد).

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رای از مجموع واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، تعداد آرای کاندیداهای انتخابات به این شرح اعلام شد:

سید ابراهیم رئیسی‌: ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای
محسن رضایی: ۳ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای
عبدالناصر همتی: ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ رای
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی: ۹۹۹ هژار و ۷۱۸ رای
آرای باطله: ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند