قیمت خرید دلار نیمایی افزایش یافت / نرخ ارز نیمایی در ۱۳ خرداد ماه ۹۹

قیمت خرید دلار نیمایی افزایش یافت / نرخ ارز نیمایی در ۱۳ خرداد ماه ۹۹

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۲ خرداد ماه است که بر این اساس قیمت خرید دلار نیمایی ۳۲۳ تومان افزایش یافت و به رقم ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان رسید، نرخ فروش دلار نیز با کاهش ۹۹ تومانی به ۱۶ هزار و ۴۱۳ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به دوازدهم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار، ۱۶ هزار و ۴۱۳ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز ۹۹ تومان کاهش داشت. همچنین نرخ خرید دلار نیز با ۳۲۳ تومان افزایش، ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شد و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌ ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند