نرخ کرایه‌ها افزایش می‌یابد؟

نرخ کرایه‌ها افزایش می‌یابد؟

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که فعلا برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه بین شهری وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، چه زمانی نرخ کرایه افزایش می‌یابد؟

به نقل از ایسنا، در روزهای گذشته گمانه‌زنی‌هایی درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه پلاک عمومی بین شهری مطرح شده بود در حالی که در روزهای پایانی سال گذشته مسئولان وزارت راه و شهرسازی تأکید کرده بودند که تا پایان فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ نرخ کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد.

داریوش باقرجوان-مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای گفت: در مهرماه سال گذشته براساس دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت همه نرخ‌ها و قیمت‌ها ثابت ماند و امکان افزایش آن وجود نداشت.

وی افزود: در حال حاضر نیز براساس آخرین تصمیمات و مصوبات ابلاغ شده نرخ کرایه ناوگان حمل‌ونقل عمومی بین شهری از جمله اتوبوس، مینی‌بوس و سواری‌های کرایه تا پایان فروردین‌ماه سال جاری افزایش پیدا نخواهد کرد.

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: از اردیبهشت‌ماه امسال نیز اگر قرار بر افزایش قیمت باشد براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار همان دستورات صادر شده تصمیم‌گیری خواهد شد اما تا آن زمان هیچ التهابی نباید ایجاد شود و کرایه‌ها براساس نرخ‌های سال گذشته خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند