اکسکوینو

نمایندگان تجاری آمریکا برای مذاکره به چین می‌روند

تجارت نیوز

۲ منبع آگاه به بلومبرگ گفتند، تیم تجاری آمریکا در هفته دوم ژانویه به چین سفر خواهد کرد تا مذاکراتی را با مقامات چینی برگزار کند.

۲ منبع آگاه به بلومبرگ گفتند، تیم تجاری آمریکا در هفته دوم ژانویه به چین سفر خواهد کرد تا مذاکراتی را با مقامات چینی برگزار کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از رویترز، ۲ منبع آگاه به بلومبرگ گفتند، تیم تجاری آمریکا در هفته دوم ژانویه به چین سفر خواهد کرد تا مذاکراتی را با مقامات چینی برگزار کند.

این مذاکرات به رهبری معاون نماینده تجاری آمریکا، جری گریش، برگزار خواهد شد و معاون امور بین‌الملل وزارت خزانه‌داری آمریکا، دیوید مالپاس، هم او را همراهی خواهد کرد.

در هفته‌های اخیر مقامات آمریکایی و چینی، با تلفن با هم مذاکره کرده‌اند، اما مذاکرات ماه آینده اولین مذاکره رودررو بین مقامات این دو کشور است که بعد از دیدار ۱ دسامبر رئیس‌جمهور ترامپ و رئیس‌جمهور شی جین‌پینگ در بوینس‌آیرس، برگذار می‌شود.

رهبران دو کشور در آن دیدار موافقت کردند که موقتا خصومت‌ها را کنار بگذارند و تعرفه‌ها را افزایش ندهند. در این مدت ترامپ افزایش تعرفه بر کالاهای چینی را، که قراربود طبق برنامه، از اول ژانویه شروع شود، به تعویق انداخت تا اجازه دهد مذاکرات انجام شود.

هفته گذشته هم یک منبع آگاه به رویترز گفته بود که این مذاکرات در اوایل ژانویه برگذار خواهد شد.

دفتر نماینده تجاری آمریکا و وزارت خزانه‌داری این کشور به درخواست رویترز برای ارائه توضیحات، پاسخی ندادند.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند