نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:

نهاد قیمت‌گذاری خودرو تغییر نمی‌کند

نهاد قیمت‌گذاری خودرو تغییر نمی‌کند

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که قرار نیست قیمت‌گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت منتقل شود، گفت: طبق مصوبه طرح ساماندهی بازار خودرو فرمول قیمت‌گذاری برای شورای رقابت تغییر کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی جدی، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: موضوع قیمت‌گذاری در شورای رقابت فرمول خاصی نداشت و خودروسازها نیز اکثرا به این موضوع معترض بودند. از طرفی قیمت‌گذاری به تاخیر می افتاد و بازار متشنج می‌شد لذا ما در کمیسیون پیش‌بینی کردیم براساس روش قیمت‌گذاری و تعیین قیمت‌ها که قیمت‌گذاری کالاهای تولید داخل را انجام می‌دهد، شورای رقابت هم با این فرمول قیمت‌گذاری کند.

وی تاکید کرد: قرار نیست نهاد قیمت‌گذاری از شورای رقابت به سازمان حمایت تغییر کند؛ بلکه طبق مصوبه کارگروه کمیسیون در جریان طرح ساماندهی خودرو مقرر شده فرمول هیأت تعیین قیمت‌ها که سازمان حمایت هم از آن استفاده می کند توسط شورای رقابت به کار گرفته شود.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیش از این با نحوه قیمت‌گذاری قبلی شورای رقابت خودروساز می‌گفت ما انگیزه تولید نداریم، لذا عرضه به صورت قطره چکانی اتفاق می‌افتاد بنابراین ما گفتیم براساس فرمول هیأت تعیین قیمت‌ها قیمت‌گذاری شود، اما این که نهاد قیمت‌گذاری تغییر کرده باشد درست نیست و بد جا افتاده است.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط با حوزه خودرو را در صفحه اختصاصی خودرو تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند