نهایی شدن قیمت ٣ فرآورده لبنی تا دو هفته دیگر

نهایی شدن قیمت ٣ فرآورده لبنی تا دو هفته دیگر

دبیر انجمن صنایع لبنی از تعیین قیمت ۳ فرآورده لبنی تا دو هفته دیگر خبر داد.

دبیر انجمن صنایع لبنی اظهار امیدواری کرد سازمان حمایت وضعیت قیمتی سه فرآورده لبنی را تا دو هفته آینده نهایی کند و گفت: پرداخت فاز سوم مشوق صادراتی به دلیل عدم تامین منابع مالی بلاتکلیف مانده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا باکری اظهار داشت: فاز سوم مشوق صادراتی لبنیات هنوز پرداخت نشده و سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده منابع کافی برای پرداخت آن در اختیار ندارد، بنابراین این مسئله تا زمانی که تامین منابع انجام شود بلاتکلیف است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره تعیین تکلیف قیمت سه فرآورده لبنی شیر، ماست و پنیر که قرار بود سازمان حمایت درباره آنها تصمیم‌گیری کند، گفت: برای این سه فرآورده لبنی نیز هنوز تعیین تکلیف صورت نگرفته است و بررسی‌ها ادامه دارد.

رئیس انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه بررسی وضعیت قیمتی این فرآورده‌ها حدود هشت ماه به طول انجامیده است، افزود: امیدواریم ظرف دو هفته آینده تکلیف این فرآورده‌ها نهایی شود.

صادرات ٣۴٢ میلیون دلاری لبنیات در ۴ ماهه ١٣٩۶

باکری همچنین از صادرات ١٧١ هزارتن لبنیات در ۴ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: ارزش این صادرات ٣۴٢ میلیون دلار بوده است.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات لبنیات به روسیه نیز اظهار داشت: هنوز تغییرات قابل توجهی در زمینه صادرات به روسیه اتفاق نیفتاده است.

باکری ادامه داد: البته صادرات انجام می‌شود اما نه به آن شکلی که باید باشد؛ چرا که بازار روسیه آزاد نیست و تحت کنترل دولت آن است.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند