هشدار سیل برای بوشهر و خوزستان/ احتمال بارش پراکنده در تهران

سازمان امدادونجات هلال‌احمر اعلام کرد طبق هشدار سازمان هواشناسی نیرو‌های هلا‌ل‌احمر در دو استان بوشهر و خوزستان برای سیل آماده‌باش هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گزارش جدیدترین وضعیت جوی کشور برای امروز ۱۸ آبان ۱۴۰۱ به شرح زیر است.

به نقل از مهر، مرتضی مرادی‌پور، معاون عملیات سازمان امدادونجات هلال‌احمر گفت: براساس هشدار فوری سازمان هواشناسی و با توجه به شکل‌گیری ابرها تا یک تا دو ساعت آینده در نیمه جنوبی استان بوشهر و نیمه غربی استان خوزستان شاهد بارش شدید باران و احتمالا تگرگ خواهیم بود. ضمن اینکه به احتمال زیاد در این مناطق، وقوع سیل و سیلاب را خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: امدادگران هلال‌احمر در استان‌های یادشده به حالت آماده‌باش در آمدند.

پیش‌بینی هواشناسی تهران

به نقل از ایسنا، با بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی، وضعیت جوی استان، امروز آسمانی صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد و از بعدازظهر فردا تا روز شنبه ۱۹ تا ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده و در ارتفاعات رگبار پراکنده باران و برف و احتمال رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

از شنبه شب و طی روز یکشنبه ۲۱ و ۲۲ آبان در پاره‌ای نقاط به‌ویژه بخش‌های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و خیزش موقتی گردوخاک مورد انتظار است.

از امروز تا روز جمعه ۱۸ تا ۲۰ آبان شاهد افزایش نسبی دما و در روز شنبه کاهش نسبی دما خواهیم بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه آلودگی -امین آباد با کمینه دمای ۴- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا پنج‌شنبه ۱۹ آبان کمی ابری و در بعد از نیمه‌ابری گاهی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ۲۰ آبان کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند