استارت همکاری ایران و ارمنستان در زمینه آب و برق زده شد

استارت همکاری ایران و ارمنستان در زمینه آب و برق زده شد

سرپرست وزارت نیرو گفت: خوشبختانه مذاکرات بسیار خوبی با طرف ارمنی در زمینه توسعه روابط میان دو کشور در زمینه صنعت آب و برق انجام شد و ما امیدواریم با توجه به پتانسیل‌های بسیار خوب دو کشور در زمینه صنعت آب و برق بتوانیم میزان این روابط را گسترش دهیم.

ستار محمودی امروز در دیدار با کارن کاراپتیان، نخست‌وزیر ارمنستان ضمن اشاره به لزوم همکاری‌های بیشتر میان دو کشور در زمینه آب و انرژی اظهار کرد: روابط دوستانه دو کشور در زمینه صنعت آب و برق از سابقه دیرینه‌ای برخوردار است و در حال حاضر پیمانکاران زیادی از کشورمان در این صنعت در حال کار بر روی پروژه‌های ارمنستان هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: در این نشست با نخست وزیر ارمنستان در مورد تسهیل در کار پیمانکاران ایرانی و حمایت بیشتر از آن‌ها صحبت شد و خوشبختانه ایشان نیز قول مساعد همکاری دادند.

محمودی ادامه داد: همچنین صحبت‌هایی نیز در زمینه پاکسازی رودخانه ارس از زهاب‌های ناشی از ورود ضایعات کارخانه مس ارمنستان صورت گرفت و قرار شد که در این زمینه نیز اقدامات موثرتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در یکی این نشست مقرر شد سفیران دو کشور کارگروه‌ها و کمیسیون‌هایی جهت تسهیل روابط دو کشور در بخش‌های گوناگون تشکیل دهند که می‌تواند در تعمیق روابط دو کشور تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: وزیر نیروی ایران و وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز به عنوان روسای کمیسیون اقتصادی دو کشور باید برنامه‌های مشخصی را جهت تعمیق روابط اقتصادی دو کشور در زمینه‌های مختلف مشخص و پیگیری کنند.

نخست وزیر ارمنستان روز گذشته در رأس هیاتی بلند پایه برای انجام یک سفر دو روزه وارد تهران شده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند