تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش‌ها به اظهارات رئیس‌جمهور درباره یارانه جدید/ مردم یارانه نمی‌خواهند!

واکنش‌ها به اظهارات رئیس‌جمهور درباره یارانه جدید/ مردم یارانه نمی‌خواهند!

به نظر می‌رسد دولت تصمیم خودش را برای حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی گرفته و تاکید رئیس جمهور بر واریز یارانه نقدی جدید است. اما مردم از این موضوع خوشحال نیستند و معتقدند که این تصمیم دولت به ضرر آنهاست.

به گزارش تجارت‌نیوز، اگرچه هنوز تصمیم قطعی دولت برای حذف یا ادامه پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی اعلام نشده اما به نظر می‌رسد که دولت جدید چندین هفته‌ هست که تصمیم نهایی را گرفته اما به جهت برخی ملاحظه‌ها هنوز آن را اعلام رسمی نکرده است.

مجلسی‌ها از جمله مخالفان حذف ارز ترجیحی هستند، اقتصاددانان نیز در جلسه با رئیس دولت مخالفت خود را اعلام کرده‌اند. اما ابراهیم رئیسی برای چندمین بار دو شب قبل به موضوع جذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اشاره کرد. او در همه‌ی اظهارنظرهای خود درباره حذف این سیاست راه جایگزین را پرداخت یارانه جدید اعلام کرده است.

او در گفتگوی دو شب قبل خود گفته است: دولتش در نظر دارد که دست دلال‌ها را از ارز ترجیحی حذف کند و کاری کند که این ارز مستقیم وارد جیب مردم شود.

اما به نظر می‌رسد واریز یارانه نقدی جدید خیلی برای مردم خوشایند نیست.

پیش‌بینی مردم این است که اگر قرار باشد دولت دلار ۴۲۰۰ تومانی را برای واردات کالاها حذف کند، بازار با شوک قیمتی مواجه می‌شوند و آنها باید چندین برابر یارانه نقدی جدید را برای خرید همان کالاها هزینه کنند.

بیشتر مخاطبان تجارت‌نیوز می‌گویند که بهتر است دولت به جای پرداخت یارانه نقدی جدید به فکر افزایش قیمت‌ها باشد و بازار را از تورم نجات دهد.

آنها در اظهارنظرهای جداگانه‌ای نوشته‌اند:

«بهتره بنویسید خبر خوش دولت برای مردم گرونتر شدن دو هزار تومن دلار، ما جز بدبختی که فعلا خبر خوشی از اینا نشنیدیم، بخداوندی خدا دیگه کلافه شدیم»

«اگه این ارز حذف بشه، جنس ها ۵، ۶ برابر میشه. در حالی که میخواید یارانه رو ۳ برابر کنید»

«آقا ما یارانه نخوایم باید کیه ببینیم.دولت اگر هیچ اقدامی نکنه خیلی بهتره.با این طرحهاتون دارین تیشه به ریشه مردم میزنین.دلار ۴۲۰۰ حذف کنی بعد ماهی ۱۱۰ تومن بدین.اونوقت جواب تورم افسارگسیخته کی میده.تا حالا هیچ کاری که به نفع مردم باشه انجام ندادین.فقط فکر خودتون هستین»

«این یارانه جدید چه دردی رادوا میکنه ارز۴۲۰۰ راتالا برنداشته اید همه خورد خوراک ها سرسام آورشده وای به حال وقتی که حذف بشه»

«آقایی رئیس جمهور با این کار فقط قشر ضعیف فقیتر وبدبختر میشوند» متاسفانه زورت به ثروتمندان نمیرسه پا را گذاشتی روی گلویی فقیر خدا خودش به داد مردم فقیر ایران برسه»

«اصلا یارانه نمیخوایم فقط شما رو به قران قیمتا رو بیشتر بالا نبرید تا گفته شد ارز ۴۲۰۰ حذف میشه اول برنج درکیسه ی ده کیلویی ۴۰ هزار کشید»

«یارانه رو اضافه کنن قیمت همه چی ده برابر میشه»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند