تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آخرین اخبار از یارانه‌ها / مردم منتظر چه واریزی‌هایی باشند؟

آخرین اخبار از یارانه‌ها / مردم منتظر چه واریزی‌هایی باشند؟

پس از واریز آخرین یارانه امسال، در اولین ماه سال ۱۴۰۰ نیز احتمالا چند یارانه پرداخت شود. اولین آن احتمالا یارانه معیشتی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از واریز آخرین یارانه امسال، در اولین ماه سال ۱۴۰۰ نیز احتمالا چند یارانه پرداخت شود. اولین آن احتمالا یارانه معیشتی باشد.

دوشنبه ۲۵ اسفند ماه امسال یارانه کرونا اسفندماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است. مبلغ یارانه کرونا برای ۲۵ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه و درآمد که حقوق آنها از حداقل اداره کاری پایین‌تر باشد ۱۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و برای ۹ میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان پرداخت شده است.

اما برای سال بعد اولین یارانه احتمالا چیست؟

یارانه معیشتی از دی ماه سال ۹۸ به صورت مرتب در روز دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است و اگر قرار بر ادامه این حمایت باشد، در اولین ماه امسال نیز این زمان‌بندی تکرار خواهد شد. مبلغ این یارانه برای خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

اما همانند یارانه معیشتی واریز یارانه نقدی نیز منظم شده و معمولا در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. احتمالا در ۲۰ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نیز یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به جز این دو یارانه، احتمالا در روزهای پایانی سال نیز یارانه معیشتی کرونا مجددا پرداخت شود. قرار بوده به ۳۴ میلیون نفر یارانه معیشتی کرونا پرداخت شود که چهار مرحله آن در ماه‌های آذر تا اسفند ماه امسال واریز شد.

از آنجایی که زمان واریز سه مرحله یارانه کرونا در روزهای پایانی هر ماه بوده به نظر می‌رسد آخرین مرحله آن نیز در هفته پایانی فروردین ماه پرداخت شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند