تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش مخاطبان به وام فوری بانک رفاه/ اول مستمری‌ها را زیاد کنید!

واکنش مخاطبان به وام فوری بانک رفاه/ اول مستمری‌ها را زیاد کنید!

بانک رفاه نیز پرداخت وام فوری و بدون ضامن را آغاز کرد. این وام ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و ۴۸ قسط پرداخت می‌شود. با این حال برخی از تجربه مراجعه حضوری خود به شعب این بانک برای دریافت وام و تفاوت شنیده‌های خود گلایه دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خبر پرداخت وام فوری بدون ضامن بانک رفاه، خبری بود که کوتاه زمانی بعد از انتشار با واکنش مخاطبان تجارت‌نیوز روبه‌رو شد. ماجرای این خبر تصمیم مدیریت بانک رفاه برای پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن است.

باز پرداخت این وام سود ۱۸ درصدی و حداکثر ۴۸ ماه قسط دارد. متقاضیان این وام باید از اعتبار سنجی بانک رفاه رتبه لازم را بگیرند تا وام به آنها تعلق بگیرد.

بانک رفاه کارگران از موسسات مالی زیز مجموعه سازمان تامین اجتماعی است. فراگیرترین صندوق بیمه‌های اجتماعی ایران که اغلب کارگران بازنشسته به واسطه این بانک حقوق بازنشستگی خود را می‌گیرند.

از آنجا که عمده مشتریان بانک رفاه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی هستند و دست برقضا آنها در دو ماه گذشته به نرخ سال قبل حقوق گرفته‌اند، می‌توان واکنش احتمالی مخاطبان این خبر را حدس زد.

به صورت مشخص اغلب نظرات کاربران تجارت‌نیوز درباره پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن در چند گروه عمده قابل تقسیم‌بندی است.

یک گروه آنهایی که به بانک مراجعه کردند و جواب روشنی نگرفتند و گروه دیگر هم کسانی که با نگاهی غیر خوشبینانه خواستار افزایش هرچه زودتر مستمری‌های ۱۴۰۱ هستند.

آنچه در پی می‌آید گزیده‌ای است از دیدگاه‌های منتشر شده کاربران تجارت‌نیوز پیرامون خبر پرداخت وام فوری و بدون ضمانت بانک رفاه.

افزایش حقوق بدین، وام دادن پیش کش!

– «حقوق این ماه من ۳۰۰ تومن کمتر پرداخت شده شما معوقه ها رو پرداخت کنین حقوقمون درست بدین نمیخاد وام بدین».

– «شما راست می‌گید عقب افتاده ها رو بدید مملکت رو دلخوش کردن الکی مردم نمیچرخونن. هنوز ما داریم بعد سه ماه با حقوق پارسال می‌گذرونیم».

– « چرا باید یک نفر با حقوقی که می‌گیرد کم بیاورد که مجبور به گرفتن وام شود تورو خدا ی فکر اساسی به حال بازنشسته ها بکنید این چه سیاست هست که به کار میبرید که ما رو بیشتر از پیش بدهکار کنید؟».

رفتیم بانک جواب سربالا دادن

– «بله من سی ساله از بانک رفاه حقوق می‌گیرم هر موقع رفتم اولا برخورد کارمندان خیلی بده دومن میگه باید سپرده گذاری کنید تاحالا من نتونستم از بانک رفاه که حقوق میگیرم چیزی بگیرم».

– «سلام بنده به شعبه بانک رفاه در سنندج مراجعه کردم اعلام کردند باید مانده حساب و سپرده داشته باشید و براساس میانگین وام پرداخت می‌شود. حرف باعمل خیلی فاصله دارد و حقوقم در بانک رفاه می‌باشد.»

– «برید توی یک بانک از درخواست وام بدبختهای زیر ۵۰ تومن بپرسید».

– «رفتم بانک واسه وام گفتن سپرده ۳ ماهه لازمه هرچقدر پول سپرده باشه همان مقدار وام میدن».

– «امروز من رفتم بانک رفاه رامسر گفتند خبرها دروغ است و بدون سپرده گذاری برای بازنشستگان وام نمی دهند.»

– «وام ۱۰۰ میلیون بازپرداخت میدن یا بدون سپرده مسوالین مربوطه به مردم خوب جواب بدین به مردم ارزش قائل بشید».

– «اگر بانک رفا واقعا ۱۰۰ میلیون به بازنشته ها وام بده باریکلا داره چون هرکی را دیدم گلایه می‌کند».

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند