تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ماجرای وام طرح نگین بانک سپه چیست؟

ارائه خدمات بانکی به افراد بی حجاب

بانک سپه در طرح‌های متنوعی اقدام به پرداخت تسهیلات مختلف با توجه به شرایط متقاضیان کرده است. اما ماجرای وام طرح نگین بانک سپه چیست و چه کسانی می‌توانند از این طرح‌ها استفاده کنند؟

به گزارش تجارت‌‌نیوز، بانک سپه در طرح‌های مختلفی به متقاضیان وام می‌دهد. این وام‌ها با توجه به میزان سپرده متقاضیان، شرایط متفاوتی دارد. اما ماجرای وام طرح نگین بانک سپه چیست؟

آنطور که در سایت این بانک اعلام شده است، وام طرح نگین بانک سپه شامل سه طرح نگین آتیه، نگین اعتماد و نگین مهر می‌شود.
در ادامه شرایط دریافت وام طرح نگین بانک سپه را در هر کدام از این موارد می‌خوانید. ضمن اینکه این بانک کارت اعتباری با نام بهین کارت هم دارد.

طرح نگین آتیه بانک سپه

طرح نگین آتیه، یکی از زیرمجموعه‌های وام طرح نگین بانک سپه است. بر اساس این طرح متقاضیان می‌توانند بر اساس میانگین سپرده خود در دوره زمانی 2 تا 12 ماهه، انواع تسهیلات در اقساط متنوع استفاده کنند.

در این نوع وام طرح نگین بانک سپه به ازای هر ماه انتظار بیشتر به حداقل مدت انتظار که 2 ماه است، به تعداد اقساط 12 ماه اضافه می‌شود. در حالتی دیگر به ازای هر ماه انتظار بیشتر 50 درصد میانگین موجودی حساب به مبلغ تسهیلات اضافه می‌شود. در این مورد وام طرح نگین بانک سپه انتقال امتیاز و مازاد امتیاز تسهیلات به اعضای خانواده امکان‌پذیر است.

طرح نگین اعتماد بانک سپه

نگین اعتماد یکی دیگر از زیرمجموعه‌های طرح نگین بانک سپه است. در این طرح متقاضیان می‌توانند با افتتاح حساب ویژه طرح نگین اعتماد در دو نوع کوتاه مدت عادی و یا کوتاه مدت 6 ماهه، از مزایای این طرح استفاده کرد.

در این مورد از وام طرح نگین بانک سپه متقاضیان امکان دریافت سود علی‌الحساب سپرده سرمایه‌گذاری و دریافت تسهیلات فوری را دارند.
ضمن اینکه در این طرح نیازی به معرفی ضامن برای دریافت تسهیلات وجود ندارد.

در این طرح نگین بانک سپه نیز امکان انتقال امتیاز برای اعضای درجه 1 خانواده وجود دارد. قابلیت واریز و برداشت از سپرده‌های کوتاه مدت عادی نگین اعتماد (برای مازاد بر مبلغ وثیقه شده برای تسهیلات) نیز برای متقاضیان در این طرح فراهم است.

همچنین مشتریانی که به دنبال کنترل ریسک اعتباری، نقدینگی و عملیاتی در کسب‌وکار خود بوده و با سپرده‌گذاری و حفظ نقدینگی خود در پی تأمین سرمایه در گردش از بانک و بازپرداخت اقساطی آن هستند، نیز توصیه می‌شود.

آنطور که در سایت این بانک نوشته شده، حداقل مبلغ پرداخت تسهیلات در این نوع وام طرح نگین بانک سپه سه میلیون تومان است. ضمن این‌که حداقل مدت انتظار یک روز و تعداد اقساط نیز 12 تا 36 ماه عنوان شده است.

شرایط استفاده از طرح اعتباری نگین مهر

در این طرح نگین بانک سپه، متقاضیان می‌توانند با افتتاح حساب ویژه بر اساس میانگین موجودی خود در دوره زمانی دلخواه یعنی 3 تا 9 ماهه، از امتیاز وام وام قرض‌الحسنه تا 2 برابر میانگین حساب استفاده کنند. ضمن این‌که کارمزد این تسهیلات 2 تا 4 درصد است.

در طرح نگین مهر بانک سپه، به ازای هر ماه انتظار بیشتر نسبت به حداقل مدت انتظار(3 ماهه)، به تعداد اقساط 4 ماه اضافه می‌شود. همچنین به مبلغ امتیاز وام به میزان 25% میانگین موجودی (تا سقف 2 برابر) اضافه می‌شود.

همچنین در ازای هر ماه بیشتر انتظار، نرخ کارمزد از 4 درصد به 2 درصد کاهش می‌یابد.

در این طرح مانند طرح‌های قبلی، متقاضیان امکان انتقال امتیاز و مازاد امتیاز وام را به افراد را به پدر، مادر، همسر، فرزند، برادر و خواهر دارند.

ضمن این‌که در این وام طرح نگین بانک سپه، میزان اعطای وام بین یک تا 50 میلیون تومان متغیر است تعداد اقساط نیز 12 تا 36 ماه است. مدت انتظار برای وام نیز بین 3 تا 9 ماه متغیر است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند