مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار در گفتگو با تجارت‌نیوز پاسخ داد:

وام مشاغل آسیب‌دیده کی پرداخت می‌شود؟

وام مشاغل آسیب‌دیده کی پرداخت می‌شود؟

به گفته مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار پرداخت وام مشاغل پس از طی شدن مراحل آن به مرور از دهه سوم خرداد ماه از طریق بانک‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس سیاست‌های حمایتی دولت در دوره شیوع ویروس کرونا، مقرر شد به ۱۳ رسته شغلی تسهیلات پرداخت شود.

در مرحله اول فرایند آغاز این وام، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به صاحبان کسب‌وکار از ۱۳ رسته شغلی پیامک ارسال کرد و در مرحله دوم ثبت نام اینترنتی این افراد از ۲۴ اردیبهشت ماه در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir آغاز شده است.

علاالدین ازوجی، مدیر کل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار در این خصوص به تجارت‌نیوز گفت: از دهه سوم خرداد ماه به مرور وام مشاغل واریز می‌شود.

وی افزود: اطلاعات متقاضیان وام مشاغل که در سامانه کارا در حال ثبت است، به تدریج به دستگاه‌های اجرایی فرستاده می‌شود و سازمان‌های مربوطه سه روز مهلت دارند که اطلاعات این متقاضیان شامل مجوز، فعال بودن و… را بررسی می‌کند.

ازوجی عنوان کرد: اگر اطلاعات بنگاه از سوی اداره مربوطه تایید شود به بانک‌ها ارسال می‌شود؛ در این مرحله اطلاعات کارفرما و خویش‌فرما و میزان وام درخواستی از سوی بانک‌ها بررسی می‌شود و متناسب با درخواست وامی که در سیستم تعبیه شده ضمانت تعیین می‌شود. در نهایت در نیمه سوم ماه جاری اولین پرداختی‌ها انجام می‌شود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند