تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خواسته جدید یارانه‌بگیران: «وام را ببخشید»

تجارت نیوز

دولت به صورت ماهانه اقساط دو مرحله وام یک میلیون تومانی کرونا را از دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی کسر می‌شود، حالا مردم از دولت می‌خواهند که این وام را ببخشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت در سال گذشته برای کمک به معیشت خانوارها در دو مرحله وام یک میلیون تومانی کرونا پرداخت کرد. پشتوانه پرداخت هر دو مرحله یارانه بود در مرحله اول یارانه نقدی و در مرحله دوم یارانه معیشتی بنزین.

در مرحله اول که در آخر بهار سال قبل پرداخت شد و بیش از ۲۱ میلیون سرپرست خانواری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند متقاضی دریافت این وام شدند و قرار شد اقساط به صورت ماهانه از یارانه خانوار کسر شود.

مرحله دوم نیز شش ماه بعد یعنی در آذر پرداخت شد اما این بار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشخیص داد که فقط هفت میلیون خانوار یارانه معیشتی‌بگیر مستحص دریافت وام هستند.

بنابراین در حال حاضر هفت میلیون خانوار به صورت ماهانه از هر کدام از یارانه نقدی و معیشتی‌شان مبلغ ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومان کسر می‌شود. همچنین حدود ۱۴ میلیون خانوار که فقط یارانه نقدی دریافت می‌کنند این مبلغ را از یارانه‌شان پرداخت می‌کنند.

بنابراین در اردیبهشت از یارانه نقدی یازدهمین قسط مرحله اول وام کرونا و از یارانه معیشتی بنزین پنجمین قسط مرحله دوم این وام کسر می‌شود.

اما یارانه‌بگیران که تاکنون امید به افزایش یارانه‌ها داشته‌اند حالا می‌گویند که اگر قرار نیست به یارانه اضافه شود کاش حداقل دولت این وام را ببخشد و اقساط آن را از یارانه ماهانه کم نکند.

«۱میلیون تومن پارسال وام گرفتیم حالاازپارسال تاحالا دارن قسطشومیبرن یعنی هرماه ۲۰هزارتومن واسم میریزن»

«تو این شرایط کم کردن اقساط وام از یارانه خیلی خجالت آوره»

«موندم با یارانه ۳ نفر که وام ی ملیونیم قسطش کم میکنن چه جوری یک ماه زندگی کنم والاپول یه بسته پوشک نمیشه»

«کاش اقای روحانی این قسط وام یارانه ببخشه.جای دوری نمیره….»

«من خانواده سه نفره هستم که ۳۰ تومان از یارانه برا وام یک میلیونی کسر میشه کلان ۱۰۶ تومان که پول آب وبرق وگاز نمیشه بیان من برج ۵۰۰ تومان میدم خرج خونه یک خانواده سه نفره رو بدین حرف الکی نزنین من برج یک میلیون اجاره خونه میدم که با آب وبرق وگاز میشه ۱۲۰۰»

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند