سخنگوی سازمان برنامه و بودجه به تجارت‌نیوز پاسخ داد:

در چه صورتی وام یک میلیون تومانی کرونا واریز نمی‌شود؟

در چه صورتی وام یک میلیون تومانی کرونا واریز نمی‌شود؟

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه گفت: برای دریافت وام یک میلیون تومانی حتما باید شماره‌ای که از طریق آن متقاضیان کد ملی خود را ارسال می‌کنند به نام سرپرست خانوار باشد.

عمده مشکلی که متقاضیان برای دریافت وام یک میلیون تومانی عنوان کرده‌اند این است که سرپرست خانوار شماره تلفن همراهی به نامش ثبت نشده که با آن کد ملی خود را ارسال کند.

اظهارات برخی از مخاظبان تجارت‌نیوز را در زیر بخوانید.

«باید راهکار دیگه ای در پیش بگیرن که افراد خودشون با کدملی اقدام به ثبت کنن. توی کشور بیش از نصف مردم شماره همراه ثابت ندارن. توی این مدت خطهاشون رو فروختن یا سوخته. اینجوری بازم مشکل پیش میاد.»

«سرپرستانی که شماره تلفن ندارند چکار کنند»

«اگر کسی تلفن همراه به نامش نباشد باید چه کار کند»

مادرم سرپرست خانواره شماره موبایل به نام خودش نداره چه کار باید کنه

«الان خیلی از افراد تو روستا که خیلی محتاج هم هستند تلفن همراه ندارند باید چکار کنند»

«اگر شماره تلفن همراه کسیکه در بانک عامل برای یارانه ثبت نام کرده خاموش باشد چه باید کرد»

«من مادرم سرپرست هست یارانه به حسابش واریز میشه ولی خط موبایلی نداره انوقت باید چی کار کنیم خدایی چرا انقدر سنگ جلوی پای مردم میندازید»

«چطوری پیامک به سرپرستان داده میشه؟ مثال من شمارم به نام خودم نیست و تو بانکم شماره‌ای از من ندارن… پس چطوری میخوان به سرپرستی که مثل من هستن پیامک بدن؟»

«من خطم بنام شوهرم هست ولی یارانم بحساب خودم واریز میشه باید چکارکنم لطفا ر اهنماییم کنید ب این پول واقعا نیاز دارم اجاره نشین ودستم خیلی خالیه»

در این خصوص مهدی قمصریان، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه به تجارت‌نیوز گفت: برای دریافت وام یک میلیون تومانی حتما باید شماره‌ای که از طریق آن متقاضیان کد ملی خود را ارسال می‌کنند به نام سرپرست خانوار باشد.

وی افزود: این مشکل در ثبت نام یارانه معیشتی نیز وجود داشت، اما چون بار حقوقی پیدا می‌کند، راهی جز این نیست که متقاضیان با کارت ملی خود نسبت به خرید سیم‌کارت اقدام کنند، در غیر این صورت درخواست این افراد تایید نمی‌شود و وام یک میلیونی به آنها تعلق نمی‌گیرد.

برخی از متقاضیان از عنوان کرده‌اند شماره‌ای که موقع ثبت نام یارانه به بانک داده‌اند با شماره‌ تلفنی که قرار است با آن کد ملی خود را ارسال کنند مطابقت ندارد، یعنی شماره‌ای که نزد بانک‌ها هست با شماره فعال فعلی آنها متفاوت است. آیا این موضوع باعث بروز مشکل می‌شود؟

قمصریان در پاسخ به این سوال گفت: این موضوع در تایید درخواست این افراد مشکلی ایجاد نمی‌کند، فقط سیم‌کارت باید به نام سرپرست خانوار باشد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند