بانک‌ها ۳ ماهه ۱۹ هزار میلیارد تومان وام دادند

رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: 189 هزار میلیارد ریال طی سه ماهه گذشته به نظام تولید کشور کمک شد که موجب رونق و تحولات خوبی در بخش تولید شده است.
بانک‌ها ۳ ماهه ۱۹ هزار میلیارد تومان وام دادند

به گزارش تجارت‌نیوز، عبدالناصر همتی امروز در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس که به منظور بررسی راه‌های رونق تولید در حال برگزاری است با اشاره به شرایط اقتصادی کشور افزود: از اواخر سال گذشته برنامه های ما برای رونق تولید به صورت خوبی اجرا شده به طوری که ۱۸۹ هزار میلیارد ریال طی سه ماهه گذشته به نظام تولید کشور کمک صورت گرفت و این امر موجب رونق و تحولات خوب در بخش تولید شد.

وی با بیان اینکه​ در سال گذشته ۵۵ درصد سرمایه گردش ریالی ما به بخش صنعت اختصاص داشت، گفت: ۳۵۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش در ۱۱ ماه گذشته بوده که ۵۵ درصد آن به بخش صنعت اختصاص یافت که امسال این رقم به ۶۵ درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس کل بانک مرکزی حمایت از صنایع کوچک را از برنامه‌های سال جاری این بانک خواند و افزود: در سال گذشته به ۲۳ هزار و ۳۲۸ بنگاه اقتصادی ۱۸۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد که این سیاست در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

وی اضافه کرد: برنامه های لازم را برای تامین ارز واحدهای تولیدی داریم همچنین نسبت به ثبت سفارش ها با احتیاط اقدام خواهیم کرد تا منابع را بیشتر صرف مواد اولیه مورد نیاز کشور کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:​ تامین کالاهای اساسی و ضروری کشور از اولویت های برنامه های ماست که ارز آن به نحو احسن تامین خواهد شد.

همتی با بیان اینکه ارز نیما را هم در سامانه نیما تقویت می‌کنیم، افزود: طی یک ماه گذشته یک و نیم میلیارد دلار صادرات داشته ایم.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: ۴۰ میلیارد دلار میزان صادرات غیرنفتی سال گذشته بوده و امسال برنامه داریم که کمک بیشتری به صادرات شود تا آنها ارز مورد نیاز خودشان را به چرخه اقتصاد کشور برگردانند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز