رانندگان تاکسی واکسینه می‌شوند

رانندگان تاکسی واکسینه می‌شوند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، درباره آخرین شرایط اولویت‌بندی واکسیناسیون برای رانندگان تاکسی، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سیدمناف هاشمی در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش که با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس‌جمهور برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: تعداد ایستگاه‌های مترو را به ۱۴۰ ایستگاه رساندیم.

وی ادامه داد: بیش از ۳۰۰ نفر راننده تاکسی، پنج نفر راننده اتوبوس و ۱ یا ۲ نفر راهور قطار در تهران بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و خانواده‌های زیادی از آنها نیز درگیر شدند که اگر در سطح کشور آمار بگیرید این آمار افزایش چشمگیر پیدا می‌کند و ما موضوع واکسیناسیون آنها را از امروز در اولویت پیگیری قرار می‌دهیم.

او بیان کرد: امیدواریم ابتدای ماه آینده واکسیناسیون رانندگان تاکسی را در اولویت یک قرار دهیم و از شرمندگی خانواده‌های آنها در بیاییم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: کندی‌های زیادی در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی می‌بینیم، زیرا کارگروهی که باید ۵۰۰ میلیون دلار نفت خام را به ارز و ریال تبدیل می‌کرد که کارخانه‌های خودروساز به کار تولید بپردازند ضعیف عمل کردند. امروز از سه ماه زمان ابتدایی برای این امر، شش ماه زمان می‌گذرد. اکنون بدون تامین منابع مالی، پای قرار داد با خودروساز هستیم.

مناف هاشمی با اشاره به مصوبه برنامه سوم توسعه ادامه داد: تهران نیاز به ۳۵۰۰ دستگاه واگن با همین تعداد ایستگاه دارد تا سر فاصله قطارها کاهش پیدا کند و کار پس از پیگیری‌های مداوم به نقطه خوبی رسیده است و تاکید من این بود در دو ماه باقیمانده از دوره مدیریت شهری ۴۲۰ دستگاه واگن را در قالب ۴ قرار داد ۱۰۵ دستگاهی منعقد کنیم.

او بیان کرد: اگر بتوانیم ۱۰۵۰ دستگاه واگن را تامین کنیم تعداد مسافران ما در مترو به بالای ۵٫۵ میلیون سفر می‌رسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش هر ۴ ایستگاه خط شش که در منطقه ۲ واقع شده است به بهره برداری رسید و ارتباط خوبی می تواند با حوزه مرکزی تهران فراهم کند.

مناف هاشمی ادامه داد: ۲۸۰ دستگاه پله برقی و ۶۲ دستگاه آسانسور را در این دوره مدیریت شهری در مترو نصب کردیم ‌و تمام ایستگاه های ما برای معلولان و کم توایان آماده شده است.

او بیان کرد: در چهار سال گذشته با دو ایستگاه که در ماه آینده افتتاح می‌شود، سالانه ۸ ایستگاه افتتاح کردیم که رکورد بسیار خوبی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: ایستگاه‌ها را از ۱۰ درصد تحویل گرفتیم تا ۷۰ درصد که پیشرفت عمده ایستگاه‌ها ۵۰ درصد بود، البته به این مفهوم نیست که عزیزان در گذشته فعالیت نداشتند و فعالیت آنها قابل تقدیر است اما همین ایستگاه شهرک آزمایش را در حد ۴۰ درصد پیشرفت تحویل گرفتیم و ایستگاه مدافعان سلامت زیر ۵۰ درصد پیشرفت بود.

مناف هاشمی ادامه داد: این بدین معناست که ما در مدیریت شهری کار ساخت ایستگاه‌های خط ده را آغاز خواهیم کرد و مدیریت بعد آن را تکمیل خواهد کرد.

وی بیان کرد: در پایان این دوره امیدواریم ۲ ایستگاه دیگر افتتاح کنیم و در شش ماه دوم سال نیز ۸ ایستگاه دیگر افتتاح می‌شود و عملا ده ایستگاه تا پایان سال افتتاح می‌شود.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند