اکسکوینو
هشدار نماینده ایران در سازمان ملل:

هر اقدام نظامی از سمت آمریکا، اعلان جنگ است

دیپلماسی

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اعلام کرد که واشنگتن مسئول تمام عواقب اقدام نظامی آمریکا علیه ایران خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز نماینده دائم ایران در سازمان ملل، در پی حمله پهپادی اخیر در استان اصفهان (که اسپوتنیک مدعی شده توسط رژیم صهیونیستی انجام شده) هشدار داد که هر گونه اقدام نظامی از سمت ایالات متحده آمریکا علیه ایران به معنای اعلان جنگ است و اقدام متقابل ایران را به دنبال خواهد داشت.

محسن نذیری اصل به مجله US news گفت: «از نگاه ایران، استفاده از گزینه نظامی در هر سطحی به معنی ورود آمریکا به جنگ است. در حال حاضر ایران چنین احتمالی را ضعیف در نظر می‌گیرد».

به نقل از اسپوتنیک، تهران همچنین اعلام کرده است که اگر آمریکا اشتباهی مرتکب شود و جنگی را آغاز کند، واشنگتن مسئول عواقب چنین درگیری در این منطقه و در جهان خواهد بود. این مجله به نقل از نماینده ایران در سازمان ملل نوشت: «در این شرایط ایران قادر خواهد بود که از امنیت خود اطمینان حاصل کند و از منافع کشور دفاع کند».

واشنگتن تا کنون هر گونه دخالت در حمله اخیر علیه ایران را رد کرده است.

شنبه شب انفجاری در محله شمالی اصفهان در یکی از شرکت‌های نظامی وزارت دفاع ایران رخ داد. طبق گزارش‌ها، پهپادهای کوچک به یک انبار مهمات حمله کردند. تلفات جانی ناشی از این حادثه ثبت نشده است. همان شب، انفجار و در پی آن آتش‌سوزی در یک کارخانه تولید روغن صنعتی در شهرستان آذرشهر در شمال غرب ایران رخ داد.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که اسرائیل پشت این حمله پهپادی بوده است. مفروضات مشابهی توسط یک مقام ایرانی به نقل از شبکه الجزیره بیان شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند