موضوعات داغ:

واکنش به گلایه‌های سهام‌داران درباره اختلال بورسی

واکنش به گلایه‌های سهام‌داران درباره اختلال بورسی

مدیرعامل مدیریت فناوری بورس تهران با تاکید بر اینکه امروز سامانه معاملات و سایت TSETMC.COM مشکلی نداشتند، شرط افزایش زمان معاملات را اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روح‌الله دهقان در پاسخ به این پرسش که آیا امروز سامانه معاملات بورس و سایت TSETMC.COM به دلیل افزایش عرضه‌ها و تحرکات فعالان دچار اختلال بود یا خیر، گفت: خیر. خوشبختانه با وجود فشار بیش از حد سفارش‌های فروش، نه سامانه معاملات و نه سایت TSETMC.COM مشکلی نداشتند.

وی ادامه داد: از روزهای قبل به دلیل افزایش سفارش‌ها، معاملات سهام شرکت‌های بزرگی چون شستا و سایپا و سرمایه‌گذاری صباتامین و حتی برای امروز ایران‌خودرو به بعد از پایان زمان دادوستد منتقل شده تا بار اضافی بر سامانه وارد نشود. از سوی دیگر در حالی تاکنون از چهار دیتاسنتر استفاده می‌شد که یک دیتاسنتر هم اخیرا اضافه شده و دو دیتاسنتر جدید هم در آینده نزدیک اضافه می‌شوند تا مشکلی برای استفاده از سایت TSETMC.COM نباشد.

این مقام مسئول افزود: در این میان بررسی‌ها نشان داده که برخی شرکت‌های کارگزاری با وجود جلب مشتریان جدید و زیاد، هنوز زیرساخت‌ها و حوزه‌های فنی را توسعه نداده‌اند و به همین دلیل در هنگام افزایش هیجانات بازار و فشار فروش یا خرید با اختلال در ارائه خدمات روبرو می‌شوند.

دهقان درباره برنامه بورس تهران برای افزایش دو ساعته معاملات هم توضیح داد: شرکت مدیریت فناوری بورس تهران برای این مورد و افزایش زمان معاملات، هیچ مانع و مشکلی ندارد و همین امروز هم قادر به ارائه خدمات است اما موضوع اصلی، سامانه پس از معاملات است که به دلیل قدیمی و تحت برنامه “داس” بودن، نیاز به به‌روزرسانی دارد.

وی ادامه داد: بنابراین در صورت به‌روزرسانی سامانه پس از معاملات، افزایش زمان معاملات امکان‌پذیر خواهد بود.

 

منبع: بورس پرس

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند