تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

واکنش دولت به طرح ثبت‌نام جامانده‌های سهام عدالت / شرط دولت چیست؟

واکنش دولت به طرح ثبت‌نام جامانده‌های سهام عدالت / شرط دولت چیست؟

سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت در واکنش به طرح ثبت‌نام مجدد که قرار است در صحن علنی مجلس مطرح شود گفت: فعلا برای ما برنامه واگذاری جدیدی در قالب سهام عدالت تعیین نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، در طرح سهام عدالت ۴۹ میلیون نفر سهامدار هستند و با توجه به جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری کشور حدود ۳۰ میلیون نفر این سهام را دارند و متقاضی دریافت آن هستند.

حسن شجاعی، نماینده منتخب مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه روز گذشته به تجارت‌نیوز گفت: ما درصدد تدوین طرحی با این موضوع هستیم و آن را در صحن مجلس ارائه خواهیم کرد تا این سهام که نام عدالت بر آن گذاشته شده عادلانه توزیع شود.

پیش از این مسئولان سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرده بودند که دولت سهی در سهام عدالت ندارد که آن را بین مردم تقسیم کند.

اما در این باره شجاعی معتقد است: دولت شرکت‌های فراوانی دارد که می‌تواند بخش از آنها را به سهام عدالت اختصاص دهد، بنابراین از این جهت دولت محدودیتی ندارد.

متقاضیان سهام عدالت از این طرح استقبال کرده‌اند و تجربه خود در ثبت‌نام پیشین نوشته‌اند که اظهارات برخی از مخاظبان تجارت‌نیوز را در زیر بخوانید:

«لطفا پیگیر بازماندگان شوید بخدا من کارگرم بیکارم ما اونموقع اصلا خبر ثبت نام نفهمیدیم لطفا پیگر شوید خواهشن خیلی سخت هست»

«خونواده ی ما و خیلی های دیگه توی مرحله اول اسم نوشتن وای ثبت نشد لطفا دوباره ثبت نام رو شروع کنید تا ماهم ثبت نام کنیم»

«لطفا ثبت نام جدید از کسانی که در طرح سهام عدالت شرکت نکرده اند انجام بدین»

«لطفا” جهت ثبت نام جدید اقدام کنید چونکه فقط قشر زحمت کش کارگری و شغل آزاد وبقیه جاماندگان سهام ندارند ( عدالت یعنی واسه همه)»

آیا دولت مجددا ثبت‌نام می‌کند؟

در این خصوص حسین فهیمی، سخنگو ستاد راهبری سهام عدالت به تجارت‌نیوز گفت: فعلا برای ما برنامه واگذاری جدیدی در قالب سهام عدالت تعیین نشده است.

وی افزود: اگر چنانچه قانونی تصویب و ابلاغ شود برای ما نیز لازم‌الاجرا خواهد بود.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند