خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

واکنش‌ها به انتصاب مدیرعامل بزرگترین شرکت بورسی / «پتروشیمی تخصص نمی‌خواهد تعهد می‌خواهد!»

.jpg 17

روز گذشته خبر انتصاب عبدالعلی علی عسگری، رئیس سابق صداوسیما به عنوان مدیرعامل هلدینگ ‎پتروشیمی خلیج فارس که بزرگترین شرکت بورسی ایران است، منتشر شد. این خبر با واکنش منفی و گسترده فعالان و سهامداران بازار سهام مواجه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته خبر انتصاب عبدالعلی علی عسگری، رئیس سابق صداوسیما به عنوان مدیرعامل هلدینگ ‎پتروشیمی خلیج فارس که بزرگترین شرکت بورسی ایران است، منتشر شد. این خبر با واکنش منفی و گسترده فعالان و سهامداران بازار سهام مواجه شد. در ادامه برخی از این واکنش‌ها را با هم می‌خوانیم.

علی سعدوندی، کارشناس بازارهای مالی در توییتر خود نوشت: «در راستای فاجعه حکمرانی انتصاب ‎#علی_عسگری به ریاست بزرگترین شرکت پتروشیمی کشور مجددا توصیه می شود پیشینه تحصیلی و تجربی و اداری کلیه ‎#مدیران_دولتی در یک وبسایت قرار گرفته و به ویژه ‎#معدل_دیپلم این عزیزان همیشه در صحنه به طور ویژه با فونت بزرگتر به رنگ قرمز لاکی مشخص شود.»

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سهام نوشت: «‏واقعا فقط خود خدا این مملکت رو نگه داشته هرچی تلاش میکنند به صورت کامل نابودش کنند موفق نمیشود !آخر شما بگویید از صدا و سیما به مدیر عاملی پتروشیمی با چه منطقی؟با چه استدلالی؟»

علی شریعتی، فعال اقتصادی نوشت: «‏پتروشیمی دیگر تخصص نمیخواهد فقط تعهد میخواد! #علی_عسگری»

سیامک قاسمی، فعال بازار سهام نوشت: «‏علی عسگری رییس سابق سازمان صداوسیما، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، بزرگترین شرکت صنعت ‎#پتروشیمی ایران شد. اینکه تعارف را کنار گذاشتند و رسما دیگه هرکی هرکی شده خودش یه قدم به جلوئه به نظرم!»

حتی علی اکبر رائفی‌پور نیز به این انتصاب واکنش نشان داد، وی نوشت: «بنده به هیچ جناحی تو این مملکت نه وابستگی دارم و نه بهشون بدهکارم. هیچ آدم عاقلی هم دنبال دشمن درست کردن برای خودش نیست. اما واقعا نمی تونم ببینم با یک سری انتصابات عجیب مملکت رو فنا بدن. ربط ‎#علی_عسگری به پترو شیمی چیه؟ میدونید تو این شرایط و اوضاع با یک اشتباه چه بر سر ‎#بورس میاد؟»

برخی دیگر از کاربران نیز نظرات مشابهی داشتند:

«‏انتخاب رییس سابق صداوسیما به‌عنوان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بدک هم نیست.. علی عسگری می‌تونه لابی کنه دستاوردهای هلدینگ مدام از صداوسیما پخش شه؛ تنها عیبش اینه که احتمالا دیگه دستاوردی در کار نیست :))»

« ‏برخلاف دیگران از اهدای صندلی ‎#هولدینگ_خلیج_فارس بزرگ‌ترین پتروشیمی ایران به ‎#علی_عسگری تعجب نکردم. انصاف دهید! عسگری که از سال ۹۵ در صدا و سیما ‎#رییسی را تبلیغ می‌کرد، به اندازه رییس کمیته چند رسانه‌ای ستاد رییسی، حق خود را گرفت فقط ‎#مردم سر سفره انقلاب ‎#نامحرمند

«علی عسگری رییس سابق صدا و سیما به عنوان مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بزرگترین شرکت بورسی ایران (نماد ‎#فارس) منصوب شد. پی‌نوشت: یحتمل شایستگی ایشان برای این سمت بر اساس توییت آقای عبدالملکی و اعلام شرایط ۵ گانه او، احراز شده‌.»

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات