موضوعات داغ:

واگذاری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال املاک مازاد در بانک صادرات ایران

واگذاری بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال املاک مازاد در بانک صادرات ایران

بانک صادرات ایران در سال ٩۶ و پنج ماهه نخست سال ٩٧ تعداد ۵٣٠ رقبه از املاک مازاد خود را واگذار کرد.

بانک صادرات در راستای عمل به قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تزریق بیشتر منابع به واحدهای تولیدی و چابک‌سازی ساختارهای مالی از ابتدای سال ٩۶ تا ٢۵ مردادماه سال جاری بالغ بر ۵٣٠ رقبه املاک مازاد خود به ارزش بیش از ۵ هزار و ١۵٣ میلیارد ریال را فروخت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنابراین گزارش، طی سال ٩۶ تعداد ۴٢٨ رقبه از املاک مازاد بانک به ارزش بالغ بر ۴ هزار و ۴٣٨ میلیارد ریال و در ۵ ماه ابتدای سال ٩٧ نیز ١٠٢ رقبه از این املاک به ارزش بیش از ٧١۴ میلیارد ریال به فروش رفته که اهداف بانک در مسیر تحقق نقشه راه برای اصلاح ساختار مالی بانک و استفاده بهینه از منابع املاک مازاد همچنان دنبال می‌شود.

پیشتر حجت‌الله صیدی، مدیر‌عامل بانک صادرات ایران در مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده این بانک بر فروش اموال مازاد در راستای چابک‌سازی و اصلاح ساختار مالی بانک تاکید کرد و دراین خصوص گفت: در سال ٩۶ بیش از ٨۶١ میلیارد ریال از بابت فروش املاک مازاد سود نصیب بانک شده که از رشد ٩١.٨ درصدی حکایت دارد.

این بانک در راستای عمل به مفاد بندهای ١۶ و ١٧ قانون رفع موانع تولید رقابت‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیر مصوب سال ٩۴ و ارتقای نظام مالی کشور، طی سال ٩۴ تعداد ١٠٣ رقبه و در سال ٩۵ نیز تعداد ١۴٧ رقبه ملک مازاد بانک خود را فروخت که در هم‌راستایی با اجرای قانون مورد اشاره، برنامه‌های مدونی برای تداوم این روند در سال ٩٧ نیز در دستورکار است.

در نظر گرفتن سازوکار لازم برای فروش املاک، تهیه نرم‌افزار جامع اطلاعاتی و ثبت سوابق املاک مازاد همزمان با تعیین کمیته‌های ویژه پیگیری فروش املاک از اولویت‌های کاری این بانک طی سال‌های اجرای این قانون بوده است.

 

منبع:‌ ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند