ایران بروکر
خبر فوری : افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها/ کدام دهک‌ها مشمول طرح می‌شوند؟
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

معادن امسال هم واگذار می‌شود

ماشین آلات معدنی

مدیرکل دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صمت گفت: تعیین تکلیف محدوده‌های معدنی و معادن در اختیار وزارت صمت با هدف واگذاری تصدی‌گری دولت در واحدهای بلوکه شده به مردم مانند سال گذشته انجام می شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی حمیدی، مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صمت،  در یک مصاحبه رادیویی اظهار داشت: تعیین تکلیف محدوده‌های معدنی و همین طور معادن در اختیار وزارت صمت طی سال گذشته در دو نوبت با هدف واگذاری تصدی‌گری دولت در واحدهای بلوکه شده به عموم مردم مورد مزایده قرار گرفت و این روند در سال جاری هم ادامه‌دار خواهد بود.

مدیرکل دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صمت همچنین خاطرنشان کرد: مواد معدنی که از معادن استخراج می‌شود در صنایع معدنی و کارخانجات مرتبط مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، از این رو معدن نقش بسیار مهمی در اقتصاد، اشتغال، محرومیت‌زدایی و استفاده بهینه از ذخایر و ظرفیت‌های موجود در کشور دارد.

وی ادامه داد: بدون شک برنامه‌ریزی‌های لازم بابت رسیدن به رشد بالاتر در حوزه معدن صورت گرفته و برای دستیابی به رشد بیشتر در این حوزه تلاش‌های مضاعفی در سال پیش رو انجام خواهد شد. تنوع مواد معدنی در ایران بسیار زیاد است و به تبع کارخانه‌های صنایع معدنی مختلفی نیز به همین واسطه در اقصی نقاط کشور احداث و در حال بهره‌برداری است.

حمیدی افزود: خوشبختانه در مورد تامین ماشین‌آلات مورد نیاز حوزه معدن در کشور با هدف نوسازی ماشین‌آلات برنامه‌ریزی و اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. باید تاکید کنم که نوسازی ماشین‌آلات بخش معدن در تولید مواد معدنی و قیمت تمام‌شده در این حوزه بسیار تاثیر‌گذار است.

او تاکید کرد: امسال برنامه این است که هم رشد تولید مواد معدنی در ایران افزایش پیدا کند و هم اینکه بتوان مواد مورد نیاز کارخانجات فعال در حوزه صنایع معدنی کشور را به معنای واقعی تامین کرد.

منبع: مهر 

برای مطالعه بیشتر خبر حذف واگذاری مجوزهای بهره‌برداری از معادن از بودجه 1402 را بخوانید.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند