واگذاری ۶ هزار معدن به سرمایه‌گذاران متعهد ‌

واگذاری ۶ هزار معدن به سرمایه‌گذاران متعهد ‌

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ۶ هزار معدن تا پایان سال به سرمایه‌گذاران متعهد تحویل می‌شود، گفت: باید به‌سمت ایجاد کسب‌وکار در روستاهای کم‌برخوردار باشیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی مرکز جامع سلامت روستایی سبزدشت شهرستان بافق با قدردانی از خیّر این پروژه اظهار داشت: هر جایی تولید باشد آبادانی هم هست، تمام امکانات برق, گاز, آب و تلفن در این مناطق وجود دارد ولی کسب‌وکار نیست.

وی گفت: چیزی که امروز باید به‌دنبال آن باشیم ایجاد کسب‌وکار در روستاها و شهرستان‌های دورافتاده و کم‌برخوردار است تا از مهاجرت جلوگیری شود.

وزیر صمت افزود: احداث این مجموعه بهداشتی و درمانی هم در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی معادن انجام شده است و سرمایه‌گذار معدن این منطقه، اقدام به احداث مرکز درمانی کرده است.

رزم‌حسینی بیان کرد: بهاباد و بافق یک منطقه معدن‌خیز است و شاید آب کم داشته باشد ولی معادن سنگی دارد که با اکتشاف, استخراج و تولید می‌تواند کسب‌وکار روستا و درآمد منطقه را افزایش دهد.

وی با اشاره به گمرکات، صادرات، واردات و ترخیص کالا یادآور شد: صنعت, معدن و تجارت حدود ۴۰ درصد اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در حوزه صنایع، معادن، تجارت و بازار برنامه‌هایی برای رشد اقتصادی داریم و در حوزه معدن قرار است با آزادسازی معادن ظرف دو هفته آینده، بین ۵ تا ۶ هزار معدن در اختیار سرمایه‌گذاران متعهد قرار گیرد.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند