کد خبر: 132571

ورود ۳ خودرو جدید تا پایان سال به بازار

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: تا پایان امسال ۳ خودرو جدید در صنایع خودروسازی کشور تولید و روانه بازار می‌شود.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، منصور معظمی با بیان اینکه مردم ایران به تدریج از نتایج سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در صنعت خودرو کشور بهره‌مند می‌شوند، اظهار داشت: برزیل یکی از کشورهایی است که فرصت‌های فراوانی در صنعت خودرو و قطعه‌سازی دارد و به همین خاطر، میزبان شرکت‌های برزیلی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه‌سازی در ایران و در سطح منطقه هستیم.

وی گفت: ایدرو به دنبال بنگاه‌داری و در اختیار داشتن صد درصد سهام نیست، سیاست ایدرو توسعه صنعتی کشور از طریق مشارکت با بخش خصوصی داخلی و خارجی است.

معظمی افزود: تاکنون ۶ قرارداد با شرکت‌های خارجی در صنعت خودرو منعقد شده است که پژو ۲۰۰۸ نخستین محصول مشترک ایران و فرانسه هفته گذشته رونمایی و وارد بازار شد.

وی گفت: باتوجه به تصمیماتی که در صنعت خودرو گرفته شده، خیلی به آینده خوش‌بین هستم و امیدوارم مردم از محصولات جدید به ویژه از کیفیت و قیمت آنها راضی باشند.

سفیر برزیل در ایران هم با بیان اینکه نقش ما تسهیل روابط بین شرکت‌ها و بنگاه‌های برزیل و ایران است، گفت: علاقه بسیار زیادی بین بخش خصوصی و دولتی دو کشور برای توسعه همکاری‌ها وجود دارد و با توجه به ارتباطات خیلی خوبی از سال گذشته شکل گرفته و امیدوارم علاوه بر روابط تجاری، فعالیت‌های مربوط به سرمایه‌گذاری هم میان دو کشور گسترش یابد.

رودریگوسانتوس افزود: ما نه تنها باید همکاری‌ها را با ایران افزایش دهیم؛ بلکه این همکاری‌ها را تقویت و برای دوره زمانی طولانی تعریف کنیم و ایدرو می‌تواند به بخش خصوصی برزیل کمک کند.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.65)
1335.3
8.59
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.