وصول بیش از ۵١ هزار میلیارد ریال مطالبات کلان بانک صادرات

وصول بیش از ۵١ هزار میلیارد ریال مطالبات کلان بانک صادرات

​رئیس اداره کل پیگیری و وصول‌ مطالبات بانک صادرات ایران از وصول بیش از ۵١ هزار میلیارد ریال از مطالبات‌ کلان این بانک از ابتدای فروردین تا ٢۴ مهرماه سال ٩٧ خبر داد.

حسین سلامتیان قمصری با اعلام این خبر گفت: تجهیز و تزریق بهینه منابع به بخش‌های مختلف تولیدی کشور و شفاف‌سازی مالی، از جمله اهدافی است که بانک صادرات ایران طی سال‌ها سابقه درخشان فعالیت خود دنبال کرده است.

به گزارش تجارت‎نیوز، وی افزود: وصول مطالبات کلان از مدیونین، ازجمله اهدافی است که در سال جاری دنبال می‌شود به نحوی که از ابتدای فروردین تا ٢۴ مهرماه سال ٩٧ بیش از ۵١ هزار میلیارد ریال از مطالبات با استفاده از شیوه‌های مسالمت‌آمیز و مشوق‌های جذاب، دریافت شده است.

سلامتیان تصریح کرد: طی ۶ ماه اول سال جاری جمع وصولی‌های مطالبات کلان ارزی این بانک یک هزار و ٢٠٠ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: با اجرایی شدن طرح «پیمان» (از ابتدای شهریور ماه) تا ٢۴ مهر سال جاری نیز، بیش از ٢٠ هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال از مطالبات مدیونین دارای مانده بدهی کمتر از یک میلیارد ریال و بالغ بر ٢٩ هزار و ۴٠٠ میلیارد ریال از مطالبات کلان مدیونین دارای مانده بدهی بیشتر از یک میلیارد ریال، با ارائه مشوق‌هایی تعیین تکلیف و وصول شده است.

بنابراین گزارش، بانک صادرات ایران در راستای حمایت از مشتریان و صاحبان کسب و کار دارای بدهی‌های معوق بانکی، با اجرای طرح «پیمان»، شرایط بازپرداخت بدهی‌های آنان را تسهیل کرده و علاوه بر بخشش جرایم تاخیر در چارچوب ضوابط ابلاغی، آنها را در قرعه‌کشی ۵ کمک‌هزینه خرید منزل مسکونی هر یک به ارزش یک میلیارد ریال، ٢۵ کمک‌هزینه خرید خودرو سواری تولید داخلی هر یک به ارزش۴٠٠ میلیون ریال و ١٠٠ کمک هزینه خرید کالای بادوام ایرانی هر یک به ارزش ۵٠ میلیون ریال شرکت خواهد داد.

 

منبع: روابط‌ عمومی بانک صادرات ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند