بانک‌ها وضعیت بانک‌ها وخیم‌تر شد

خلق 9 هزار میلیارد تومان زیان انباشته از سوی 8 بانک / بانک «دی» 2 برابر سرمایه «ایران خودرو» زیان ایجاد کرد

خلق 9 هزار میلیارد تومان زیان انباشته از سوی 8 بانک / بانک «دی» 2 برابر سرمایه «ایران خودرو» زیان ایجاد کرد

طی دوره شش ماهه ابتدایی امسال، 8 بانک زیان‌ده کشور بیش از 9 هزار میلیارد تومان دیگر زیان انباشته ایجاد کردند. در میان بانک‌های ذکر شده بانک دی به تنهایی زیان انباشته‌ای بیش از 2.5 هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌خودرو است.

طی دوره شش ماهه ابتدایی امسال، هشت بانک زیان‌ده کشور بیش از 9 هزار میلیارد تومان دیگر زیان انباشته ایجاد کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عملکرد شش ماهه 10 بانک زیان‌ده در نیمه نخست سال جاری نشان می‌دهد زیان انباشته این 10 بانک از 46 هزار میلیارد تومان در پایان سال 1397 به بیش از 55 هزار میلیارد تومان در پایان شهریور ماه امسال رسیده که در بین آن‌ها وضعیت هشت بانک وخیم‌تر شده است.

بانک‌های شهر، تجارت، دی، صادرات، پارسیان، ایران زمین، اقتصادنوین، پست بانک ایران، گردشگری و قرض‌الحسنه رسالت که دارای زیان انباشته هستند در نیمه نخست سال جاری نتوانستند از زیان خارج شوند.

بانک شهر با زیان انباشته‌ای به حجم 13 هزار میلیارد تومان دارای بیشترین زیان انباشته در میان بانک‌ها بوده که طی شش ماهه نخست سال 1398 با رشد 17 درصدی این زیان مواجه شده است.

بیشترین رشد زیان انباشته در میان این 10 بانک مربوط به بانک اقتصادنوین بوده که در نیمه نخست امسال با افزایش 147 درصدی زیان انباشته مواجه شده و میزان آن در پایان شهریور ماه امسال به بیش از 1.6 هزار میلیارد تومان رسیده است.

در میان بانک‌های ذکر شده بانک دی به تنهایی زیان انباشته‌ای بیش از 2.5 هزار میلیارد تومان را ایجاد کرده که حدود دو برابر سرمایه ایران‌خودرو است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند