اکسکوینو

معاملات 18 هزار میلیارد تومانی در ادامه روند صعودی بورس

تجارت نیوز

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی 2.7 درصدی به سطح یک میلیون و 465 هزار و 934 واحدی رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز توانست 1.7 درصد افزایش یابد. 

به گزارش تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی 2.7 درصدی به سطح یک میلیون و 465 هزار و 934 واحدی رسید. رشد 38 هزار واحدی  شاخص کل در حالی رخ داد که شاخص کل هم‌وزن نیز توانست 1.7 درصد افزایش یابد.

در جریان معاملات امروز که با جابجایی بیش از 15 میلیارد سهم همراه بود، ارزش کل معاملات 18 هزار و 135 میلیارد تومان به ثبت رسید. سه نماد فارس، فولاد و شستا امروز نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر صعود 2.7 درصدی شاخص کل داشتند.

در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، بپاس و صبا بیشترین تاثیر مثبت را در رشد بالای 2 درصدی شاخص داشتند و این در حالی بود که ارزش کل معاملات فرابورس با رشدی 3 درصدی نسبت به روز گذشته به حدود 6 هزار میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز سه گروه خودرویی، بانکی و فراورده‌های نفتی همانند روز گذشته پرمعامله‌ترین گروه‌های بازار بودند و دارا یکم، خودرو و شستا نیز بیش از سایر نمادهای بورس معامله شدند.

بازار امروز سهام در حالی به کار خود خاتمه داد که امروز خبر صدور مجوز فعالیت پالایشی یکم از سوی سازمان بورس نیز صادر شد. به نظر می‌رسد در صورت تداوم روند فعلی، شاخص کل بتواند در پایان هفته وارد کانال یک میلیون و 500 هزار واحدی شود.

مهمترین آمار امروز بورس را در ویدئوی زیر ببینید:

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند