وضعیت واردات گوشت بهار ۹۸

رئیس سازمان دامپزشکی گفت: در بهار امسال 45 هزار تن واردات گوشت انجام شده که دو برابر میزان مشابه سال گذشته است و این افزایش واردات نشانه مبادلات پولی بهتر ما با کشورها نسبت به سال گذشته است.
وضعیت واردات گوشت بهار ۹۸

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به اینکه از ابتدای سال جاری چه میزان واردات گوشت انجام شده است، گفت: طی سه ماه گذشته ۴۵ هزار تن واردات گوشت انجام شده که دو برابر میزان مشابه سال گذشته است.

رفیعی پور گفت: در سه ماه نخست سال گذشته ۲۷ هزار تن واردات گوشت انجام شده بود که امسال با برنامه‌ریزی مناسب و برای تامین نیاز داخل میزان گوشت بیشتری وارد کرده‌ایم.

واردات این گوشت‌ها آنطور که پیش‌تر یک مقام مسئول در وزارت جهاد اعلام کرده بود با ارز نیمایی صورت گرفته است.

وی در پاسخ به اینکه مسئولان تولید اعلام می‌کنند که تولید گوشت امسال افزایش یافته است پس چرا واردات بیشتر شده است، گفت: واردات با توجه به میزان انتقال ارزی که می‌توانند انجام دهند صورت می‌گیرد اگر امسال نسبت به سال گذشته واردات گوشت بیشتری داریم به این دلیل است که واردکننده‌های ما در زمینه انتقال ارز هیچ مشکلی نداشتند در حالی که شاید سال گذشته چنین مشکلی وجود داشته است.

مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی پیش از این گفته بود تولید گوشت امسال ۴ تا ۵ درصد افزایش خواهد داشت.

وی همچنین تصریح کرد که رشد ۵ درصدی تولید گوشت یک گام ما را به خودکفایی نزدیک می کند.

براساس این گزارش، حجم افزایش تولید گوشت با رقم ۵درصدی که این مقام مسئول اعلام کرده با توجه به تولید ۸۵۰ هزار تومانی گوشت در داخل کشور، معادل ۴۵ هزار تن خواهد بود که اگر این افزایش به ۱۲۰ هزار تومان برسد می توانیم خودکفا بودن خود را در تولید گوشت اعلام کنیم.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز