ونزوئلا ذخایر طلای خود را از انگلیس برمی‌گرداند

ونزوئلا ذخایر طلای خود را از انگلیس برمی‌گرداند

دولت ونزوئلا قصد دارد شمش‌های طلای خود به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار را که هم‌اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شوند، به داخل کشور بازگرداند.

دولت ونزوئلا قصد دارد شمش‌های طلای خود به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار را که هم‌اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شوند به داخل کشور بازگرداند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از حریت؛ دو منبع آگاه اعلام کردند: ونزوئلا قصد دارد ذخایر طلای خود به ارزش ۵۵۰ میلیون دلار خود را که هم‌اکنون در بانک مرکزی انگلیس نگهداری می‌شود را به داخل خاک خود منتقل کند.

این منابع می‌گویند: کاراکاس نگران است تا آمریکا با تحریم‌های خود دسترسی ونزوئلا به این طلاها را ببندد.

از آنجا که تحریم‌های مالی آمریکا علیه ونزوئلا، دولت این کشور را از استقراض از بازارهای بین‌المللی نگاه داشته است، ارزش پول ملی این کشور به شدت کاهش یافته است. دولت آمریکا در روز نخست ماه نوامبر با هدف افزایش فشار بر دولت مادارو، هر گونه تعامل اتباع آمریکایی با ونزوئلا در خرید و فروش طلا را ممنوع اعلام کرد.

دولت مادارو قصد دارد ۱۴ تن از ذخایر طلای خود را که در انگلیس است، باز گرداند.

دو ماه است که اجرای این طرح به تعویق افتاده است؛ چراکه به گفته منابع آگاه با توجه به اینکه نقل و انتقال حجم زیاد طلا مستلزم بیمه شدن محموله است، کاراکاس هنوز نتوانسته محموله خود را بیمه کند.

یک منبع آگاه گفت: آنها همچنان به دنبال بیمه ذخایر طلای خود هستند اما به دلیل اینکه هزینه بیمه کردن آن بالاست، همچنان در این زمینه با مشکل مواجه هستند.

 

منبع: فارس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند