ونزوئلا ۶ میلیار دلار ارز رمزنگار منتشر می‌کند

ونزوئلا ۶ میلیار دلار ارز رمزنگار منتشر می‌کند

سفیر ونزوئلا گفت: کاراکاس قصد دارد در مجموع ۱۰۰ میلیون واحد ارز رمزنگار «پترو» به ارزش ۶ میلیارد دلار منتشر کند.

«رافائل فاریا تورتوسا» سفیر ونزوئلا در روسیه در کنفرانس اقتصاد دیجیتال مسکو گفت: ونزوئلا قصد دارد در مجموع ۱۰۰ میلیون واحد سکه دیجیتال با پشتبانه نفت به نام «پترو» به ارزش ۶ میلیارد دلار منتشر کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: ارز رمزنگار دیگری در جهان وجود ندارد که ضمانتی شبیه به پترو را داشته باشد تا بسیار جذاب و ایمن باشد.

سفیر ونزوئلا تصریح کرد که این کشور از کشورهای دیگر از جمله روسیه بمنظور سرمایه گذاری در اولین ارز رمزنگار جهان با پشتیبانی دولت با نام پترو دعوت به عمل می‌آورد که دور اول آن در اوایل سال جاری میلادی با تلاش برای مقابله با کاهش نقدیندگی در ونزوئلا به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس انجام گرفت.

«تورتوسا» گفت: از ارز رمزنگار خود به عنوان ابزاری برای مقابله در برابر تحریم‌های آمریکا استفاده می‌کنیم. ایران و کوبا سال‌ها است که تحت تحریم‌های آمریکا هستند و روسیه هم چند سال پیش در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. ما باید از مزیت‌های این فناوری در برابر دشمنان خود بهره مند شویم.

همه کشورها و سرمایه گذاران علاقمند را برای مشارکت در پروژهای مرتبط با پترو دعوت می‌کنیم و البته برای به دست آوردن ارز خود پافشاری می‌کنیم.

سفیر ونزوئلا خاطر نشان کرد که رییس جمهور «مادوورا» به دلیل فشارهای سیاسی و مالی ناشی از تحریم‌های آمریکا مجبور به جلو انداختن پروژه پترو شد. بر همین اساس، ونزوئلا اولین کشوری است که ارز رمزنگار با پشتیبانی نفت را روانه بازار کرد و در ماه مارس سال جاری میلادی هم فروش پترو را بعد از یک ماه پیش فروش کلید زد.

«مادوورا» رییس جمهور ونزوئلا قصد دارد که ۴ منطقه اقتصادی برای پترو ایجاد کند تا استفاده از این ارز رمزنگار رونق بیشتری بگیرد و فروش زمین با پترو رواج پیدا کند.

 

منبع: اقتصادآنلاین

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند