معاون وزیر صنعت:

ویژگی خاص دولت یازدهم، بازگرداندن اعتبار بین‌المللی ایران بوده است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: ویژگی خاص دولت یازدهم، بازگرداندن اعتبار بین‌المللی ایران بوده و برای ملتی بزرگ باسابقه‌ای طولانی و فرهنگی غنی، زیبنده نیست که در صحنه بین‌المللی توسط دولت‌ها و افراد کولی به گونه‌ای دیگر نشان داده شوند.

ویژگی خاص دولت یازدهم، بازگرداندن اعتبار بین‌المللی ایران بوده است

منصور معظمی تصریح کرد: دولت یازدهم توانست ایران‌هراسی را از صحنه بین‌المللی محو کند، در حالی که برخی در گذشته با راه انداختن چیزی به نام «لولو» هزینه‌های زیادی به کشور تحمیل کرده بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به سه مورد از وعده‌های دولت یازدهم در احیای اخلاق، ثبات و آرامش در بازار و تعامل سازنده با جهان، اظهار داشت: در دولت گذشته شاهد رواج و گسترش نوعی بی‌اخلاقی بودیم، به طوری که دروغگویی، رعایت نکردن مصوبات و مقررات، بی‌اعتنایی و بی‌توجهی به قانون به امری عادی بدل شده بود.

به گفته رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، دولت آقای روحانی تلاش کرد تا این ریل‌گذاری اشتباه و نادرست را به سر جای اصلی خود بازگرداند و چنین مسائلی کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تلاش می‌شود تا هر چیز در مجاری قانونی خود به پیش برود و هر کس بنا به مسئولیتی که دارد، کارهایش را دنبال کند.

معظمی با بیان اینکه اخلاق موضوعی فراتر از این مسائل است، تصریح کرد: اخلاق فرآیندی نیست که بتوان گفت در چهار سال به نتیجه می‌رسد، زیرا بسیاری رفتارها، باورها و ارزش‌ها در سال‌های گذشته به‌هم‌ریخته که تغییر آنها زمان‌بر است؛ در هر صورت به نظر می‌رسد وضعیت اخلاقی جامعه بسیار بهتر از گذشته شده باشد.

وی در ادامه با اشاره به آمارهای رشد اقتصادی که بهترین مصداق برای بازگشت دوباره آرامش به اقتصاد و بازار است، خاطرنشان کرد: سال ۱۳۹۱ شاهد رشد منفی اقتصادی بودیم، این در حالی است که سال گذشته به مثبت ۶٫۵ درصد رسید، همچنین از رشد منفی ۱۰٫۵ درصد صنعت در سال ۱۳۹۱ به رشد بیش از ۶٫۵ درصدی در سال گذشته دست یافتیم.

رئیس هیات عامل ایدرو با بیان اینکه شاخص‌های مختلف نشان‌دهنده رشد اقتصادی و توجه به معاش مردم است، ادامه داد: امروز شرایط اقتصادی زندگی مردم در مقایسه با سال‌های گذشته بهتر شده، اما هنوز با گذشته فاصله وجود دارد و مسئولان باید تلاش کنند تا نظر و خواسته‌های مردم تامین شود.

معظمی با اشاره به اینکه «حرمت امامزاده را باید متولی آن نگه دارد»، تاکید کرد: این مقام‌های سیاسی و عالی‌رتبه کشور هستند که باید شرایط را طوری فراهم کنند تا کسی نتواند حرفی بی‌پایه و اساس درباره کشورمان بزند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: امروز رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی و حتی خود آمریکایی‌ها اعلام می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده است.

وی گفت: امروز شاهدیم اروپایی‌ها درباره ایران با آمریکایی‌ها همراه نیستند و این بزرگ‌ترین موفقیت دیپلماسی دولت آقای روحانی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر امروز بخواهم به عنوان شهروند به دولت آقای روحانی و عملکردشان امتیاز بدهم، نمره بسیار بالایی خواهد بود و امیدوارم دولت دوازدهم بتواند با به‌کارگیری وزیران جوان‌تر، پرکارتر و باانگیزه‌تر آرامش، رفاه و عزتمندی بیشتری را برای ملت شریف ایران اسلامی به ارمغان آورد.

مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری روز شنبه ۱۴ مرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دیمیتری راگوزین معاون نخست‌وزیر روسیه از مهمانان مراسم تحلیف رئیس‌جمهوری کشورمان هستند.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید