تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

آغاز هفته کم رمق بورس/ پالایشی‌ها مورد توجه بازار

آغاز هفته کم رمق بورس/ پالایشی‌ها مورد توجه بازار

امروز شنبه ۱۷ اردبیشهت ماه شاخص کل بورس با رشد بیش از ۱۴ هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۰٫۹ درصد افزایش داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز، بورس امروز افزایش ۱۴ هزار و ۷۸ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد رسید.

قیمت نفت در بازارهای جهانی روند روبه بالایی داشت و همین موضوع باعث شد که میزان اقبال سهامداران به گروه پالایشی افزایش پیدا کند.

افزایش شاخص کل هم‌وزن بورس

بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۰٫۹ درصد رشد داشت و به محدوده ۴۲۶ هزار و ۳۲۲ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۶۶۴ هزار و ۸۶۰ معامله به ارزش ۷۴ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای شپنا، شبندر، پارسان، تاپیکو، شتران، شستا، شپدیس و فولاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای حکشتی، فملی، وپارس، فاسمین و کروی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس رشد کرد

در روز شنبه شاخص فرابورس با افزایش ۱۵۴ واحدی به محدوده ۲۱ هزار و ۷۲ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۳۵۸ هزار ۴۷۷  معامله بود.

امروز نمادهای آریا، شاوان، فرابورس، شگویا، زاگرس، ومهان و شبصیر بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فجهان، ارفع، شجم و وسپهر نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای آریا، فرابورس، فجهان، کرمان، زگلدشت، گدنا و وکبهمن نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۱۵۷ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۴ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود شش هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند