تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سبزپوشی خودرو در روز ریزش شاخص کل

سبزپوشی خودرو در روز ریزش شاخص کل

شاخص کل بورس امروز بیش از ۱۰ هزار واحد ریخت و به کانال ۱٫۳ میلیون واحدی سقوط کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس امروز بیش از ۱۰ هزار واحد (۰٫۷۴ درصد) ریخت و به محدوده یک میلیون و ۳۹۴ هزار واحد وارد شد. این دومین بار در هفته جاری است که شاخص کل به کانال ۱٫۳ میلیون واحدی سقوط می‌کند. شاخص هم‌وزن نیز امروز ۰٫۴۱ درصد افت داشت.

ارزش معاملات امروز بیش از ۳ هزار و ۴۴۱ میلیارد تومان بود. فولاد، شستا، فارس و شپدیس بیشترین تاثیر منفی در شاخص کل را داشتند. این در حالی است که خودرویی‌ها سومین روز از آذرماه را سراسر سبز به پایان رساندند. شستا، خبهمن، خگستر و برکت نیز پرتراکنش‌ترین نمادهای امروز بودند.

خودرو، شیمیایی و بازارهای مالی برترین گروه‌های صنعتی امروز شدند. بیشترین ارزش معامله برای خگستر، پالایش و خبهمن ثبت شد و خبهمن، خگستر و وبملت نیز بیشترین حجم معامله را داشتند.

شاخص کل فرابورس نیز امروز با افت مواجه بود و کانال ۲۰ هزار واحد را از دست داد. شاخص کل فرابورس با بیش از ۱۸۱ واحد ریزش وارد کانال ۱۹ هزار و ۹۶۷ واحد شد.

قرار بود امروز جلسه ستاد تنظیم بازار با موضوع تصمیم‌گیری پیرامون قیمت خودرو برگزار شود. در حالی که هیچ اطلاعاتی از زمان برگزاری این جلسه در رسانه‌ها منتشر نشده تا کنون اطلاعاتی نیز از نتیجه این جلسه منتشر نشده است.

به عقیده کارشناسان چنانچه قیمت خودرو آزاد شود تاثیر مثبت چشم‌گیری را در کلیت بازار سهام شاهد خواهیم بود. امید به این موضوع نماد خودرو را به رغم منفی بودن بازار سبز نگه داشت. حال باید دید سیاست‌های دولت پیرامون خودرو نجات‌بخش بازار خواهد بود یانه.

مهمترین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند