پذیرش اولین دوره PostDBA دانشگاه تهران

پذیرش اولین دوره PostDBA دانشگاه تهران

پذیرش دوره عالی PostDBA با رویکرد مساله‌یابی، حل مسئله و نیز توسعه مدل‌های بومی کسب و کار برای اولین بار در دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز شده است.

پذیرش دوره عالی PostDBA با رویکرد مساله‌یابی، حل مسئله و نیز توسعه مدل‌های بومی کسب و کار برای اولین بار در دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز شده است.

در چند سال اخیر با گسترش دوره‌های آموزشی MBA و DBA در سطح کشور و ارائه این دوره‌ها توسط موسسات آموزش‌های عالی و دانشگاه‌ها استقبال نسبتا مناسبی نیز از سوی مدیران اجرایی برای حضور در این کلاس‌ها وجود داشته است که شاید اصلی‌ترین دلیل آن را بتوان وسعت بازار تجاری ایران و کمبود دوره‌های حرفه‌ای حوزه مدیریت در دانشگاه‌های کشور به‌شمار آورد.

برگزاری دوره‌هایMBA  و DBA با وجود همه نقاط قوت و ضعف خود توانسته است یک رویکرد کار اجرایی همراه با کسب و دانش را در سطح مدیران به‌وجود آورد اما مهمترین خلأ حال حاضر این دوره‌ها عملیاتی نشدن انواع مدل‌ها و ساختارها در محیط واقعی سازمان‌ها می‌باشد که چنین ضعفی منجر به عدم حل مسائل اصلی کسب و کار با وجود حضور مدیران در این کلاس‌ها شده است.

یکی از مهمترین دلایل بروز چنین اتفاقی وجود سرفصل‌ها و موضوعات متعدد و نیز عدم درگیری دانش‌پذیر در توسعه مدل و جاری‌سازی مدل‌ها می‌باشد که برای برطرف کردن چنین موضوعی لازم به نظر می‌آید دوره‌ای طراحی شود که قابلیت توسعه مدل‌های متناسب با نیاز بومی کشور را در افراد ایجاد کند و ضمن بررسی مسائل علمی روز دنیا امکان جاری‌سازی مدل‌های توسعه یافته را نیز فرآهم آورد.

در همین راستا دوره PostDBA دانشگاه تهران با هدف ایجاد یک فضای تعاملی سازنده میان متخصصان می‌تواند زمینه‌ای را ایجاد کند تا متخصصان امر بتوانند مدل‌های بومی مدیریتی را توسعه داده و حل مسائل سازمان‌های خود را با شیوه‌های بهینه محقق سازند.

مدت زمان پیشنهادی دوره PostDBA

دوره PostDBA دانشکده فنی دانشگاه تهران در سه بخش برگزار خواهد شد:

بخش اول به مدت تقریبی ۵۰ ساعت به بررسی نیازهای آموزشی تامین نشده در دوره‌های MBA و DBA خواهد پرداخت.

بخش دوم به مدت تقریبی ۵۰ ساعت به بررسی مدل‌های بین‌المللی بر اساس مطالعه موردی می‌پردازد.

بخش سوم به مدت تقریبی ۹

ماه (۲۰۰ ساعت) که به توسعه مدل‌های بومی متناسب با نیاز کسب و کارهای داخلی خواهد پرداخت.

 

شرایط پذیرش دوره  PostDBA:

حداقل یکی از شرایط زیر برای پذیرش در دوره PostDBA مورد نیاز است:

  • داشتن مدرک MBA از مراکز آموزشی معتبر و مورد تایید و حداقل ۱۰ سال سابقه اجرایی
  • داشتن مدرک DBA از مراکز آموزشی معتبر و مورد تایید
  • داشتن مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مدیریتی یا بین رشته‌ای مدیریتی مانند مهندسی صنایع و حداقل ۱۰ سال سابقه کار اجرایی
  • داشتن مدرک دکترا در رشته‌های مدیریتی

نحوه پذیرش و ثبت‌نام

پذیرش در دوره PostDBA دانشکده فنی دانشگاه تهران به صورت بررسی سوابق و مدارک خواهد بود و متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۱۱۱۹۸۲۴ یا ۸۸۰۱۲۶۲۹ یا ۸۸۶۵۲۱۵۳ (با پیش‌شماره ۰۲۱) مرکز آموزش‌های عالی تخصصی دانشکده فنی دانشگاه تهران تماس حاصل نمایند تا از مشاوره علمی لازم جهت حضور در این دوره‌ها بهره‌مند شوند.

اطلاعات تکمیلی دوره در لینک مقابل موجود می‌باشد: ( لینک اطلاعات دوره PostDBA دانشگاه تهران)

جهت ثبت نام مستقیم دوره نیز می‌توان روی عبارت فرم ثبت نام دوره PostDBA کلیک کرده و فرم ثبت نام مربوطه را تکمیل نمود.

همچنین داوطلبان می‌توانند جهت ثبت نام سایر دوره‌های آموزشی دانشکده از جمله MBA، DBA، مدیریت پروژه با مراجعه به وبگاه دانشگاه به آدرس https://catp.ut.ac.ir/fa اقدام به نام‌نویسی در دوره‌های مورد نظر خود نمایند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند