تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پذیره‌نویسی بزرگ بورس چه شد؟ / وزیر اقتصاد وعده خود را فراموش کرد!

پذیره‌نویسی بزرگ بورس چه شد؟ / وزیر اقتصاد وعده خود را فراموش کرد!

فرهاد دژپسند در هفته قبل گفته بود: اتفاق خوبی که دارد رخ می‌دهد یک شرکت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی قرار است تا میلاد حضرت زهرا پذیره‌نویسی‌اش رخ دهد. اما تا امروز خبری از عملی شدن این وعده نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرهاد دژپسند در هفته قبل در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید بورس گفته بود: بازار سرمایه فقط برای دولت، وزارت اقتصاد یا ارگان‌های دیگر نیست بلکه برای کشور است، اتفاق خوبی که دارد رخ می‌دهد یک شرکت حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی قرار است تا میلاد حضرت زهرا پذیره‌نویسی‌اش رخ دهد.

امروز چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه میلاد حضرت زهرا (س) است اما از پذیره‌نویسی بزرگ تا این لحظه خبری نبوده است. وعده‌ای که مثل وعده هفته‌ای دو عرضه اولیه رئیس جمهور در زمان مطرح کردن آن هم با انتقاداتی همراه بود اکنون به نظر می‌رسد یا به تعویق افتاده یا از دستور کار خارج شده است.

تنها اتفاق امروز بازار سهام عرضه اولیه نماد کزغال است که شرکت بزرگی محسوب نمی‌شود؟

آیا تحقق وعده‌های مسئولان برای آنها اهمیتی ندارد و اهمیت اعتماد سهامداران به بورس و مسئولان برای آنها هنوز روشن نشده است؟

درباره پذیره‌نویسی مهمترین تفاوت آن با عرضه اولیه در نقدشوندگی آن است. برخلاف عرضه اولیه که امکان فروش سهم وجود دارد اما در پذیره‌نویسی زمان مشخص نیست و معمولا پس از یک دوره حداقل دو ساله امکان نقد شدن وجود دارد و گاهی سودهای قابل توجهی را نصیب سهامداران می‌کند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند