موضوعات داغ:
رئیس سازمان دامپزشکی:

۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی برای تامین دارو و واکسن دام پرداخت شد

۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی برای تامین دارو و واکسن دام پرداخت شد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: از کل ارز پیش‌بینی شده برای تامین مواد اولیه وارداتی دارو، واکسن، مواد بیولوژیک و افزودنی‌های دام، طیور و آبزیان تاکنون ۲۲۰ میلیون یورو پرداخت شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: امسال ۳۴۰ میلیون یورو ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین مواد اولیه وارداتی دارو، واکسن و مواد بیولوژیک و افزودنی دام، طیور و آبزیان پیش‌بینی شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ علیرضا رفیعی‌پور در جریان بازدید از نخستین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی فارماکوپه دامپزشکی ایران که از امروز در تهران آغاز به کار کرده است، گفت: از کل ارز پیش‌بینی شده برای تامین مواد اولیه وارداتی دارو، واکسن، مواد بیولوژیک و افزودنی‌های دام، طیور و آبزیان تاکنون ۲۲۰ میلیون یورو طی چهار ماه اخیر پرداخت شده است.

وی افزود: سازمان دامپزشکی در حوزه تامین مواد اولیه داروها، واکسن، مواد بیولوژیک و افزودنی‌ها دو برابر سال گذشته تخصیص ارز برای بسیاری از اقلام در حوزه دام، طیور و آبزیان داشته است.

رفیعی پور اظهار داشت: ما در سال گذشته تغییراتی را در دستورالعمل‌ها در حوزه کاهش فرآیند زمان ثبت و سفارش واردات مواد اولیه داروها و واکسن‌های دامپزشکی ایجاد کردیم و در سال ۹۷ با شروع تحریم‌ها بعضی از دستورالعمل‌ها را به نفع وارد کنندگان مواد اولیه تغییر داده‌ایم تا بتوانند با سرعت لازم ثبت سفارش خود را انجام و ارز دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه مجموع دارو و واکسن های وارداتی حوزه دام، طیور و آبزیان بیش از ۲ هزار قلم است که ۴۰ تا ۵۰ قلم آن جنبه استراتژیک دارد، درباره نقل و انتقال ارز نیز گفت: ظرف یک هفته اخیر شرایط مبادله ارز در حوزه تامین مواد اولیه دارو و واکسن‌های دامی به حالت عادی برگشته است و کشورهای روسیه، چین و ترکیه در این زمینه با تولیدکنندگان ایرانی همکاری می‌کنند.

وی درباره وضعیت آنفلوانزای پرندگان در سال جاری اعلام کرد: سال گذشته در همین زمان بیش از ۱۲ میلیون قطعه طیور مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد دفن شد اما امسال این عدد به ۷۰۰ هزار قطعه کاهش یافته است.

رفیعی‌پور افزود: با اقداماتی از جمله رصد و پایش، واکسیناسیون مرغ‌های تخم‌گذار و ایمنی‌سازی، ویروس آنفلونزای پرندگان را در کشور کنترل و مدیریت کرده‌ایم.

 

منبع: مهر

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند