موضوعات داغ:

پرداخت مالیات انتقال املاک بدون مراجعه حضوری

پرداخت مالیات انتقال املاک بدون مراجعه حضوری

سلاح ورزی (عضو هیئت مقررات‌زدایی) گفت: برای جلوگیری از اتلاف انرژی، هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تصمیم گرفت ترتیبی اتخاذ شود که انجام این فرآیند کوتاه و بدون نیاز به مراجعه حضوری باشد به گونه‌ای که از طریق سامانه الکترونیکی مرتبط بین سازمان امور مالیاتی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان فن آوری اطلاعات صورت بگیرد.

حسین سلاح ورزی در خصوص نحوه پرداخت مالیات نقل و انتقال املاک گفت: یکی از مشکلات مودیان در هنگام نقل و انتقال املاک مراجعات و رفت و برگشت‌های متعدد بین دفاتر ثبت اسناد و املاک و سازمان امور مالیاتی برای محاسبه مالیات نقل وانتقال ملک بود که باعث صرف هزینه و انرژی بسیاری برای جامعه می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،نایب رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: برای جلوگیری از این اتلاف انرژی هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار تصمیم گرفت ترتیبی اتخاذ شود که انجام این فرآیند کوتاه و بدون نیاز به مراجعه حضوری باشد به گونه‌ای که از طریق سامانه الکترونیکی مرتبط بین سازمان امور مالیاتی ،سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان فن آوری اطلاعات صورت بگیرد.

وی افزود: مودیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر ثبت اسناد به صورت آنلاین میزان مالیات نقل و انتقال ملک را از سازمان امور مالیاتی دریافت و همانجا آن را پرداخت کرده و گواهی نقل و انتقال ملک را دریافت کنند.

سلاح ورزی تصریح کرد: این مصوبه هیئت مقررات زدایی قدم بسیار مثبتی در جهت کاهش زمان رفت و آمد و بوروکراسی اداری و کوتاه شدن فرایند صدور گواهی نقل و انتقال املاک است.

 

منبع:‌ ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند