پرداخت ۳۲۹۳ میلیارد تومان برای اشتغال و توسعه روستا‌یی – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
معاون مناطق محروم ریاست جمهوری خبر داد:

پرداخت ۳۲۹۳ میلیارد تومان برای اشتغال و توسعه روستا‌یی

روستایی

معاون مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: تاکنون ۳۲۹۳ میلیارد تومان وام و اعتبارات با هدف ایجاد اشتغال و توسعه مناطق روستایی به روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

معاون مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: تاکنون ۳۲۹۳ میلیارد تومان وام و اعتبارات با هدف ایجاد اشتغال و توسعه مناطق روستایی به روستائیان و عشایر پرداخت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ سیدابوالفضل رضوی در جلسه خبری امروز که به مناسبت 15 مهر روز روستا و عشایر برگزار شد، با اشاره به اینکه از سال‌های 96-95 تاکنون 4700 میلیارد تومان از طرح‌های توسعه و تولیدات روستایی با بانک‌های عامل عقد قرارداد شده است، افزود: براساس آمارهای موجود 93 هزار و 22 نفر در پی فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در روستاها و مناطق محروم شاغل شدند.

وی افزود: بیش از 65 هزار شغل پایدار برای روستائیان، کشاورزان و عشایر ایجاد شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: از محل اعتبارات بانک سینا و توافق‌نامه با بنیاد مستضعفان از سال 96 تاکنون حدود 920 میلیارد تومان نیز برای اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی در روستاها اختصاص یافته و برای 9 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

رضوی افزود: از لحاظ ارزش میزان تسهیلات پرداخت شده استان‌های تهران، فارس، قم، مرکزی و آذربایجان شرقی بیشترین جذب سرمایه را داشتند.

وی گفت: از لحاظ ایجاد اشتغال به ترتیب استان‌های فارس، کرمانشاه، خراسان رضوی و گیلان رتبه‌های اول تا چهارم را در اختیار دارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری افزود: 45 درصد اعتبارات توسعه روستایی در بخش کشاورزی، 15 درصد در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان و خدمات فناوری اطلاعات، 10 درصد در بخش صنعت و معدن، 10 درصد صنایع دستی و 10 درصد دیگر نیز در بخش گردشگری سرمایه‌گذاری شده است.

رضوی گفت: استان گلستان بیشترین میزان جذب اعتبارات را در زمینه اجرای طرح‌های اشتغالزا در بخش گردشگری دارد، این استان بیش از 6 میلیارد تومان از محل اجرای طرح‌های گردشگری درآمد داشته است.

وی همچنین از ثبت ملی و جهانی هنرهای دستی سوزن‌دوزی و ملیله‌دوزی خبر داد و افزود: ورزش‌های بومی و محلی و روش‌های درمان سنتی نیز از دیگر مواردی است که ثبت ملی و جهانی خواهد شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روستائیان و عشایر را تولیدکننده فرهنگ، آداب و سنن هنر و صنایع دستی دانست و گفت: سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در بخش صنایع دستی از اولویت‌های این معاونت برای توسعه روستاها است.

رضوی افزود: اولویت تخصیص اعتبارات علاوه بر گردشگری و صنایع دستی به دامداری صنعتی، گلخانه، آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی و تکمیلی و معدن اختصاص دارد.

وی همچنین از برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در هفدهم مهر خبر داد و گفت: در نمایشگاه جانبی این همایش مصادیق عملیاتی اشتغال پایدار روستا و عشایر در معرض دید قرار می‌گیرد.

 

منبع: فارس

نظرات