پوتین: روسیه و عربستان با ادامه کاهش تولید نفت موافقت کردند

پوتین: روسیه و عربستان با ادامه کاهش تولید نفت موافقت کردند
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پس از دیدار با محمدبن سلمان ولیعهد سعودی گفت که دو طرف موافقت کردند تا توافق کاهش تولید نفت را تمدید کنند.

پوتین و بن سلمان در حاشیه نشست سران گروه بیست (G20) در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین دیدار کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس جمهوری روسیه اظهار داشت: ما موافقت کردیم تا توافق خود را تمدید کنیم. هنوز تصمیم نهایی درخصوص میزان نهایی تولید نفت اتخاذ نشده است اما با عربستان کار می‌کنیم تا به نتیجه برسیم. میزان نهایی هرچه باشد حاصل این تصمیم مشترک خواهد بود.

عربستان سعودی درباره چنین توافقی اظهارنظری نکرده اما بازارهای مالی پیش بینی می‌کردند که این توافق تمدید شود. اعضای اوپک و روسیه قرار است هفته جاری در وین پایتخت اتریش جلسه‌ای برگزار کنند. پوتین با اشاره به این نشست گفت: ما می‌خواهیم که با هم وضعیت بازار را بررسی کرده و عملا به آن پاسخ دهیم.

بهای نفت در ماه اکتبر ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. بهای نفت خام نیویورک روز پنجشنبه به زیر ۵۰ دلار در بشکه سقوط کرد.

قیمت نفت که پس از توافق کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک در سال ۲۰۱۶، روند افزایشی در پیش گرفته بود به دلیل افزایش عرضه از سوی کشورهایی مانند عربستان، امارات، روسیه و عراق در ماه‌های اخیر با کاهش همراه شد.

اوپک و سایر تولیدکنندگان موافقت کرده‌اند تا در راستای تنظیم عرضه و تقاضا، تولیدات نفت خود را بین یک میلیون بشکه تا ۱٫۴ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

 

منبع: ایرنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند